Asistencia Jurčinu Medveščaku na triumf nestačila: Moskovské CSKA prekvapivo podľahlo Amuru

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: sport.hrt.hr

MOSKVA - Hokejisti Severstaľu Čerepovec zvíťazili v sobotňajšom zápase KHL na ľade Admiralu Vladivostok 4:1. Favorizovaný CSKA Moskva si nepripísal na konto tretí triumf v rade, keď prekvapujúco podľahol Amuru Chabarovsk 2:3. Víťazstvo domáceho tímu režíroval dvojgólový Vitalij Šulakov.

Hokejisti Sibiru Novosibirsk prehrali s Dinamom Moskva 2:3 po predĺžení. Medveščak Záhreb neuspel doma s Avtomobilistom Jekaterinburg 2:3 po predĺžení, jednu asistenciu mal za domácich slovenský obranca Milan Jurčina.

Amur Chabarovsk - CSKA Moskva 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Góly: 28. a 57. Šulakov, 18. Wandell - 34. Kugryšev, 51. A. Radulov

Admiral Vladivostok - Severstaľ Čerepovec 1:4 (0:3, 0:0, 1:1)
Góly: 41. K. Makarov - 9. Dorofejev, 16. P. Černov, 18. Šefer, 53. Trubačov

Metallurg Novokuzneck - Torpedo Nižnij Novgorod 3:4 po predĺžení (2:1, 1:1, 0:1 - 0:1)
Góly: 7. Stoa, 16. Komaristyj, 24. Zemčenko - 16. Videll, 37. Chomickij, 43. Osipov, 62. S. Kosticyn

Sibir Novosibirsk - Dinamo Minsk 2:3 po predĺžení (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
Góly: 7. Šumakov, 57. A. Kopejkin - 25. Meleško, 55. Gavrus, 63. N. Komarov

Dinamo Moskva - Avangard Omsk 2:1 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 26. Pilipenko, 63. Višnevskij - 33. Sobotka

Viťaz Podoľsk - Barys Astana 4:3 po sam. nájazdoch (0:0, 3:3, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 24. Abdullin, 30. Kostromitin, 34. Šitikov, rozhodujúci sam. nájazd Palola - 21. a 40. Dawes, 29. Jevdokimov
Brankár Ján Laco (Astana) bol na striedačke.

Medveščak Záhreb - Avtomobilist Jekaterinburg 2:3 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Góly: 32. Saarinen (JURČINA), 54. Smoleňák - 38. a 62. Torčeňuk, 52. Garejev

Viac o téme: Milan Jurčina Avtomobilist Jekaterinburg Medveščak Záhreb