Laco zažiaril na ľade Dinama Moskva, triumf CSKA nad Admiralom

Ján Laco vychytal triumf AstanyJán Laco vychytal triumf Astany Zdroj: facebook

MOSKVA - Ján Laco zažiaril v pondelňajšom zápase KHL. Slovenský hokejový brankár vychytal cenné víťazstvo Barysu Astana 2:1 na ľade favorizovaného Dinama Moskva. Laco zaznamenal 33 úspešných zásahov, inkasoval len v závere prvej tretiny z hokejky Robinsona.

Barys v tretej časti gólmi Krasnoslobodceva a Dawesa skóre otočil a získal tri body. Hokejisti CSKA Moskva zvíťazili nad domácim Admiralom Vladivostok 2:0, keď oba góly strelil v záverečnej tretine útočník Andrej Svetlakov. Čistým kontom sa zaskvel brankár CSKA Stanislav Galimov.

Dinamo Moskva - Barys Astana 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Góly: 19. M. Robinson - 47. Krasnoslobodcev, 52. Dawes
Ján Laco (Barys) odchytal celý zápas a kryl 33 striel.

Víťaz Podoľsk - Avangard Omsk 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Góly: 16. a 36. Makejev, 56. Afinogenov - 22. I. Zubov

Sibir Novosibirsk - Torpedo Nižnij Novgorod 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Góly: 20. Ullström, 30. Kopejkin, 31. Šumakov, 49. Ridderwall - 47. S. Kosticyn

Metallurg Novokuzneck - Dinamo Minsk 3:4 po sam. nájazdoch (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 8. Kaprizov, 40. Stoa, 59. Fairchild - 31. A. Stepanov, 37. Meleško, 49. A. Pavlovič, rozhodujúci sam. nájazd A. Stepanov

Amur Chabarovsk - Severstaľ Čerepovec 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Góly: 14. Tolpeko, 37. Vladislav Ušenin - 34. Kovyršin, 47. Mons, 53. Monachov

Admiral Vladivostok - CSKA Moskva 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Góly: 51. a 57. Svetlakov

Viac o téme: Ján Laco Dinamo Moskva Barys Astana