VIDEO Slovan vyhnal gólovým uragánom Laca z brány: Zápas sa lámal v poslednom dejstve

Gólové oslavy domáceho tímuGólové oslavy domáceho tímu Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Hráči Slovana Bratislava v stredu večer dosiahli v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) už štvrtý triumf za sebou, keď pred vlastnými fanúšikmi zdolali Barys Astana 5:3.

Prvýkrát po dvojtýždňovej pauze za Slovan chytal Michael Garnett, debut v "belasom“ drese absolvoval kanadský útočník Francis Paré.

Bratislavčania gólmi A. Šťastného a L. Nagya viedli už 2:0. Za Barys síce skorigoval v presilovke Dawes, no V. Nedorost vrátil domácim dvojgólové vedenie. V druhej časti hostia vyrovnali, keď Bochenski skóroval v presilovke a na 3:3 upravil Boyd. Štvrtý presný zásah Bratislavčanom strelil kapitán Surový a bol to víťazný gól. Bodku za duelom dal zásah Barkera 11 sekúnd pred koncom do prázdnej bránky

Slovan má z 24 tohtosezónnych stretnutí v KHL na svojom konte 34 bodov a v tabuľke Západnej konferencie mu patrí 9. miesto. Najbližšie sa Bratislavčania predstavia v piatok 23. októbra o 19.00 h na domácom ľade proti Avangardu Omsk.

Kontinentálna hokejová liga (KHL) - streda:
HC Slovan Bratislava - Barys Astana 5:3 (3:1, 0:2, 2:0)
Góly: 9. A. Šťastný (Tičar, Jeglič), 14. L. Nagy (Surový), 19. V. Nedorost (L. Kašpar, Luža), 46. Surový, 60. Barker - 17. Dawes (Dallman, Lundin), 35. Bochenski (Lundin), 40. Boyd (Bochenski, Dallman)
Vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gamalej, Naumov - Raming, Šichanov (všetci Rus.), 7862 divákov

Zostavy:
Slovan: Garnett - Sersen, Barker, Mihálik, Švarný, Starosta, J. Valach, Luža - L. Kašpar, V. Nedorost, Paré - L. Nagy, T. Surový, Bartovič - Jeglič, Tičar, A. Šťastný - Lušňák, Viedenský, Skalický
Astana: J. Laco (21. Ivanov) - Dallman, Lundin, Savčenko, Semionov, Ellerby, Litvinenko, Triasunov - Bochenski, Boyd, Dawes - Krasnoslobodcev, St. Pierre, Žailauov - Puškariov, Kajgorodov, Romanov - Jevdokimov, Poliščuk, Grenc

V úvode duelu sa elitný útok hostí nasťahoval pred brankára Garnetta, ale ten nemusel riešiť vážnejšiu situáciu. Prvýkrát v stredajšom stretnutí zahrmelo na opačnej strane, keď Tičar vnikol po pravej strane do ofenzívnej tretiny, prihral voľnému A. Šťastnému a ten otvoril skóre - 1:0. Aktívny Slovan pridal druhý gól v 14. min – útočník L. Nagy vystrelil z prvého kruhu a puk z jeho hokejky skončil za J. Lacom - 2:0. Barysu sa pri vylúčení V. Nedorosta podarilo skorigovať zásluhou Dawesa, ale ešte pred prvou prestávkou sa puk od Lužu dostal cez L. Kašpara k V. Nedorostovi a jeho delovka skončila v bránke súpera.

V druhej tretine už staronový trénera Astany Andrej Nazarov poslal do bránky Ivanova a J. Laco zostal na striedačke. Kouč hostí stiahol hru na tri útoky a Barysu sa podarilo vyrovnať. V 35. min Bochenski v presilovke spoza prvého kruhu prestrelil Garnetta a 34 sekúnd pred druhou sirénou Boyd využil skutočnosť, že domáci gólman stál pred bránkoviskom a pohodlne za neho zasunul puk - 3:3.

Úvod tretej časti patril domácemu mužstvu, ktoré sa ujalo vedenia presným zásahom kapitána Surového po chybnej rozohrávke súpera. Hosťom sa nepodarilo vyrovnať v záverečnej hre bez brankára a Slovan si pripísal ďalšie tri body. Konečnú podobu výsledku dal gólom do prázdnej bránky súpera 11 sekúnd pred koncom obranca Barker.

Miloš Říha (tréner Slovana): "Bol to výborný hokej proti dobrému súperovi. Súpera sme si dobre prečítali a v prvej tretine dávali góly. V druhej časti to bolo naopak a Astana vyrovnala. V tretej tretine sme sa vrátili k našej hre a zaslúžene získali tri body.“

Andrej Nazarov (tréner Barysu): "Zápas sa mi páčil, hrali sme dobre, ale nepodarilo sa nám vyhrať. V hokeji platí, ak nedáš gól, tak ho dostaneš. Dnes sa to potvrdilo.“

Ladislav Nagy (útočník Slovana): "Pri mojom góle som sa len snažil trafiť bránku a som rád, že to tam prešlo. Jano Laco bol možno trochu viac nervózny. Bolo dobré, že sme viedli. Síce sme poľavili a súper vyrovnal, ale posledná tretina bola naša a rozhodli sme.“

Tomáš Surový (útočník Slovana): "Astana síce vyrovnala zlepšeným výkonom, no my sme sa vrátili k našej hre a zaslúžene zvíťazili. Bol to ťažký duel proti náročnému súperovi. Tešia ma tri body pre mužstvo, potrebujeme ich ešte dosť.“

Viac o téme: Ján Laco HC Slovan Bratislava Barys Astana