VIDEO Prestížna bitka o Manchester nemala víťaza: Sunderland sa dočkal prvej výhry

Kevin De Bruyne (vľavo) a Antonio Valencia v súboji o loptuKevin De Bruyne (vľavo) a Antonio Valencia v súboji o loptu Zdroj: SITA

Futbalisti AFC Sunderland zaznamenali prvé víťazstvo v sezóne. V 10. kole anglickej Premier League si poradili s Newcastlom United 3:0, hostia hrali druhý polčas bez vylúčeného Fabricia Colocciniho.

V prestížnom manchesterskom derby medzi United a City sa zrodila bezgólová remíza. "Citizens" sa vďaka zisku bodu vrátili na čelo tabuľky o skóre pred londýnsky Arsenal. Domáci "červení diabli" boli počas celého zápasu aktívnejším tímom, veľké šance si však vypracovali až v závere. Striedajúci Jesse Lingard opečiatkoval v 84. minúte brvno a ďalšiu príležitosť mu dobrým zákrokom zmaril brankár Joe Hart.

Tottenham si v nedeľu výrazne zlepšil skóre, keď na pôde Bournemouthu triumfoval vysoko 5:1. Hetrikom sa v tomto súboji prezentoval 22-ročný Harry Kane.

Manchester United  - Manchester City 0:0
75.329 divákov

AFC Bournemouth - Tottenham Hotspur 1:5 (1:3)
Góly: 1. Ritchie - 9., 56. a 63. Kane (prvý 11 m), 17. Dembele, 29. Lamela, 11.332 divákov

AFC Sunderland - Newcastle United 3:0 (1:0)
Góly: 45+3. Johnson (11 m), 65. Jones, 86. Fletcher, ČK: 45+1. Coloccini (Newcastle), 47.653 divákov

FC Liverpool - Southampton 1:1 (0:0)
Góly: 77. Benteke - 86. Mane, ČK: 90.+ Mane (Southampton) po druhej ŽK