VIDEO Slovan zachraňoval výhru v nájazdoch: Dvakrát začaroval Jeglič

Sprava: Michal Kempný a Pavol SkalickýSprava: Michal Kempný a Pavol Skalický Zdroj: SITA

MINSK - Hráči Slovana Bratislava uspeli v pondelkovom zápase v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL), keď na ľade bieloruského Dinama Minsk zvíťazili 4:3 po samostatných nájazdoch. Zverenci trénera Miloša Říhu dvakrát prehrávali, v poslednej tretine si neustrážili najtesnejší náskok. Duel v nájazdoch rozuzlil slovinský legionár Žiga Jeglič.

V 13. min sa pred Brustom ocitli Bailen a Szczechura a gólmanovi Slovana nedali šancu, puk poslal za jeho chrbát obranca Bailen. Ešte pred prvou prestávkou vyrovnal Michal Sersen, ktorý z ľavého kruhu prestrelil Lalanda. Domácim vyšiel úvod druhej časti a už po pätnástich sekundách skóroval Vesce. "Belasí" však odpovedali dvoma presnými zásahmi. V 25. min Cam Barker v presilovke vyslal delovku od modrej čiary a upravil na 2:2.

V polovici stretnutia dostal z rohu útočného pásma peknú prihrávku Rok Tičar a Slovan viedol. V 50. min však hostia nedokázali dostať puk z defenzívneho pásma, čo využil Meleško a bolo 3:3. Minútu pred koncom tretej časti trafil v presilovke iba do žŕdky Cam Barker a muselo sa predlžovať. Rozhodli napokon až samostatné nájazdy, v nich druhý bod pre Slovan zariadil vo štvrtej sérii Žiga Jeglič, ktorý uspel aj v prvej sérii.

V aktuálnej sezóne KHL nazbierali „belasí“ v 26 zápasoch 36 bodov a v tabuľke Západnej konferencie im patrí 10. miesto.

Najbližšie sa Slovan predstaví v stredu 28. októbra o 19.00 h na domácom ľade proti Lade Togliatti, o dva dni neskôr v domácom prostredí privíta aj Ak Bars Kazaň.

Kontinentálna hokejová liga (KHL) - pondelok:

Dinamo Minsk - HC Slovan Bratislava 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 13. Bailen (Szczechura, Materuchin), 21. Vesce (Ellison, Bailen), 50. Meleško (Konstantin Koľcov, Drozd) - 17. Sersen, 25. Barker (L. Kašpar, Sersen), 31. Tičar (A. Šťastný, Jeglič), rozhodujúci sam. nájazd Jeglič
Vylúčení: 2:2 na 2 min, navyše: Brust (Slovan) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Odiňš (Lot.), Bukin - Sivov, Šeľanin (všetci Rus.), 9726 divákov

Zostavy:
Minsk: Lalande - Gunderson, Bailen, Lisovec, Krajíček, Nogačov, Šinkevič - Kaľužnyj, Ellison, Vesce - Materuchin, Szczechura, Stepanov - Meleško, N. Komarov, Konstantin Koľcov - Pavlovič, Drozd, Michaľov
Slovan: Brust - Sersen, Barker, J. Valach, Švarný, Starosta, Luža, L. Kozák - L. Kašpar, V. Nedorost, Leblanc - Paré, T. Surový, Bartovič - Jeglič, Tičar, A. Šťastný - Miklík, Viedenský, Skalický

Viac o téme: HC Slovan Bratislava CHK Dynama-Minsk