VIDEO Barcelona do El Clásica z líderskej pozície: Real padol v Seville a stratil trón

Sergio Ramos si po akrobatickom góle obnovil zranenie ramenaSergio Ramos si po akrobatickom góle obnovil zranenie ramena Zdroj: SITA

MADRID - V nedeľňajšom šlágri 11. kola španielskej Primera division zvíťazili futbalisti FC Barcelona nad Villarrealom 3:0 a po prehre Realu Madrid s FC Sevilla (2:3) majú na čele tabuľky trojbodový náskok pred ich úhlavným rivalom v boji o titul.

Napriek prevahe katalánskeho giganta diváci na Nou Campe v prvom polčase gól nevideli. Skóre stretnutia otvoril až po hodine hry inšpiratívny brazílsky útočník Neymar, ktorý zužitkoval ideálnu prihrávku Sergia Busquetsa do šestnástky súpera. V 70. minúte zvýšil náskok Barcelony Luis Suárez, ktorý premenil jedenástku nariadenú po faule na Munira El Haddadiho. V 85. minúte opäť úradoval Neymar, ktorý spečatil výsledok a jedenástym presným zásahom v lige si upevnil postavenie ne čele tabuľky kanonierov.

"Hrali sme dobre a vytvorili sme si dostatok šancí. Sme na dobrej ceste a chceme v tom pokračovať. Strelil som dva góly, ale myslím, že dokážem hrať ešte lepšie," povedal sebakriticky Neymar.

Barcelona víťazstvom nad "žltou ponorkou" hodila rukavicu Realu Madrid, ktorý však večerný súboj nezvládol a prehral s FC Sevilla 2:3. Hostia síce viedli po góle stopéra Sergia Ramosa, ale ešte do prestávky vyrovnal Ciro Immobile. Ramos predviedol akrobatické zakončenie nožnicami, pri dopade si však opäť poranil už predtým liečené rameno. Po prestávke "biely balet" inkasoval dvakrát od Evera Banegu a Fernanda Llorenteho a utrpel prvú prehru v sezóne, gól Jamesa Rodrigueza v tretej minúte nadstavenia mal už len "kozmetický" charakter. Po strate bodov v Andalúzii prepustili zverenci trénera Rafaela Beniteza líderskú pozíciu Barcelone, s ktorou sa po reprezentačnej prestávke stretnú v sobotu 21. novembra v tradičnom El Clásicu.

Na tretie miesto sa posunulo Atlético Madrid. O jeho triumfe 1:0 nad Sportingom Gijon rozhodol v tretej minúte nadstaveného času francúzsky útočník Antoine Griezmann.

Athletic Bilbao zdolal Espanyol Barcelona 2:1. Baskovia dosiahli tretí triumf v sérii a v tabuľke im patrí 8. priečka.

FC Sevilla - Real Madrid 3:2 (1:1)
Góly: 36. Immobile, 61. Banega, 75. Llorente - 22. Ramos, 90.+3 Rodriguéz

All Beautiful Goals -- [FT] -- FC Sevilla 3 - 2... by ylberenexhipi

FC Barcelona - Villarreal CF 3:0 (0:0)
Góly: 60. a 85. Neymar, 70. Suárez (z 11 m)

Athletic Bilbao - Espanyol Barcelona 2:1 (1:0)
Góly: 8. Williams, 64. Garcia - 51. Perez

Atlético Madrid - Sporting Gijon 1:0 (0:0)