Talent a kvalita nestačia: Slovan radikálne vyriešil situáciu s problémovým legionárom Gersonom

Slovanista Gerson Rodrigues pri snahe premeniť pokutový kopSlovanista Gerson Rodrigues pri snahe premeniť pokutový kop Zdroj: TASR/Martin Baumann

BRATISLAVA - Luxemburčan Gerson Rodrigues už nie je hráčom ŠK Slovan Bratislava. Slovenský klub sa s ním dohodol na rozviazaní zmluvy.

Luxemburský reprezentant prišiel do Bratislavy pred začiatkom jarnej časti na ročné hosťovanie s opciou. V belasom sa naposledy predstavil ešte v polovici marca v pohárovom zápase s Podbrezovou, odvtedy už do hry nezasiahol.

"S Gersonom Rodriguesom sme dnes sfinalizovali dohodu o rozviazaní zmluvy. Mrzí ma, že to takto dopadlo. Je to nesporne kvalitný futbalista. Talent či kvalita však nestačia, ak chýbajú ďalšie vlastnosti, ktoré sú kľúčové v profesionálnom futbale – disciplína, profesionalizmus, životospráva.

Žiaden hráč nikdy nie je viac než tím a klub. Hľadali sme možnosti, ako sa korektne dohodnúť na predčasnom ukončení Gersonovho pôsobenia, čo sa nám aj podarilo. Gerson bol u nás na hosťovaní, nie na trvalý transfer, preto sme to mohli vyriešiť tak, aby tým klub netrpel," povedal Ivan Kmotrík ml., generálny riaditeľ klubu.

Rodrigues si v belasom drese pripísal osem súťažných štartov, v ktorých si pripísal päť presných zásahov. Naposledy zasiahol do hry v marcovom pohárovom zápase s Podbrezovou, v ktorom zároveň videl červenú kartu.

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík ml. Gerson Rodrigues
  • Autor: © Zoznam/
  • Facebook/ŠK Slovan Bratislava
  • Zdroj: skslovan.com

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy