Hamšík pri víťazstve Neapola: Gyömbér sledoval triumf AS v rímskom derby

Radosť hráčov AS Rím Radosť hráčov AS Rím Zdroj: SITA

RÍM - V prvom nedeľňajšom zápase 12. kola talianskej Serie A zvíťazili futbalisti Interu Miláno na pôde FC Turín 1:0 a priebežne figurujú na čele tabuľky. V prestížnom rímskom derby zvíťazil AS nad Laziom 2:0.

Skóre stretnutia otvoril už v 10. minúte z jedenástky bosniansky útočník Edin Džeko, po zmene strán zvýšil náskok "vlkov" reprezentant Pobrežia Slonoviny Gervinho. Úspešné ťaženie svojho tímu sledoval iba z lavičky náhradníkov slovenský reprezentant Norbert Győmbér. AS sa v tabuľke dostal na 2. priečku, na vedúci Inter stráca jeden bod.

Tretí je SSC Neapol, ktorý zdolal Udinese Calcio 1:0 po góle argentínskeho útočníka Gonzala Higuaina z 53. minúty. Celý zápas v drese víťazov odohral slovenský stredopoliar Marek Hamšík.

Úradujúci majster Juventus Turín síce v Empoli inkasoval ako prvý, no gólmi Maria Mandžukiča, Patrica Evru a Paula Dybalu napokon otočil na 3:1 a získal všetky tri body.

Na posledné miesto spadlo Carpi, ktoré prehralo so Sassuolom 0:1. Pri rovnosti 6 bodov s predposledným Hellasom Verona má horšie skóre.

Frosinone - FC Janov 2:2 (2:1)
Góly: 31. Blanchard, 38. Diakité - 6. Pavoletti, 75. Gakpé, ČK: 36. De Maio (Janov) po druhej ŽK

Palermo - Chievo Verona 1:0 (0:0)
Gól: 71. Gilardino

Sassuolo - Carpi 1:0 (1:0)
Gól: 28. Sansone

Sampdoria Janov - AC Fiorentina 0:2 (0:1)
Góly: 10. Iličič (z 11 m), 58. Kalinič