VIDEO Trenčín si pred Slovanom udržal náskok: Proti DAC jednoznačné víťazstvo

Radosť hráčov AS TrenčínRadosť hráčov AS Trenčín Zdroj: SITA

TRENČÍN - Futbalisti AS Trenčín si udržali sedembodový náskok na čele tabuľky pred bratislavským Slovanom, keď v nedeľňajšom zápase 16. kola Fortuna ligy 2015/2016 zvíťazili nad DAC Dunajská Streda 4:1. Majster mal do zápasu ukážkový vstup. Už v 1. minúte dostal loptu za obranu Schet, prihral do šestnástky, kde si na loptu nabehol Madu a zblízka nemal problém otvoriť skóre – 1:0.

Aktivita na domácich kopačkách pokračovala aj naďalej. Po necelej štvrťhodine už Trenčania viedli dvojgólovým rozdielom. Van Kessel poslal spätnú prihrávku na Koolwijka, ten mal pred sebou voľný priestor a z 20 m nedal Tujvelovi žiadnu šancu – 2:0. Tretí gól mohol v 26. minúte pridať Wesley, ale udrelo na opačnej strane. Na centrovanú loptu si spoza Rundiča nabehol Szarka a sklzom poslal loptu do siete, čím zdramatizoval priebeh zápasu a ten tak dostal nový náboj. Tím zo Žitného ostrova po strelenom góle ožil a domáci sa museli mať na pozore.

Po prestávke sa Trenčanom predsa len podarilo pridať ďalší gól, keď loptu dostal za obranu Bero, prihral lepšie postavenému Wesleymu a ten prestrelil Tujvela – 3:1. O štyri minúty hlavička Bera po rohovom kope skončila v náručí brankára. Následne kvalita hry poklesla a trpela najmä nepresnosťou na oboch stranách. V 68. minúte striedajúci Stephens v dobrej pozícii minul priestor brány. O sedem minút mohol skórovať aj Van Kessel, ale jeho hlavička išla tesne vedľa ľavej žrde. Na opačnej strane podnikli hostia brejk, na konci ktorého bol Pačinda, ale Šemrinec ho vychytal a nepripustil záverečnú drámu. O tri minúty strela Polievku poriadne vystrašila domácich priaznivcov. V samom závere ešte nevyužili svoje šance Ljubičič a na opačnej strane Wesley s Van Kesselom. Napokon v 88. minúte loptu vyrazenú Tujvelom dobehol Guba, sám sa však na gól neulakomil, prihral Wesleymu, ktorý spečatil na konečných 4:1. Trenčania tak ukončili sedemzápasovú sériu domácich zápasov, v ktorej šesťkrát vyhrali.

AS Trenčín - DAC 1904 Dunajská Streda 4:1 (2:1)
Góly: 1. Madu, 14. Koolwijk, 54. a 88. Wesley - 26. Szarka. Rozhodoval: Michlian, ŽK: Ljubičič, 2870 divákov.

Zostavy a striedania:
AS Trenčín: Šemrinec – Šulek, Skovajsa, Rundič, Madu – Koolwijk (86. Opatovský) – Schet (58. Guba), Bero, Rabiu, Van Kessel (90. Holúbek) – Wesley
DAC 1904 Dunajská Streda: Tujvel – Brašeň, Ljubičič, Kwin, Davis – Straka (71. Pambou), Ľupták – Sarr (64. Stephens), Polievka (89. Asanovič), Pačinda - Szarka

Viac o téme: DAC 1904 Dunajská Streda AS Trenčín