VIDEO Zaujímavé severské derby o Euro: Duel rozhodol pokutový kop Ibrahimoviča

Zlatan Ibrahimovič v súboji o loptuZlatan Ibrahimovič v súboji o loptu Zdroj: SITA

ŠTOKHOLM - V Štokholme začali Dáni bez rešpektu a aktívne, mali lepšie štatistiky, ale čisté šance mali domáci Tre kronor. Najprv v 18. minúte tutovku Lewickému skvele zlikvidoval brankár Kasper Schmeichel, v 31. minúte potom Forsberg pálil z uhla vedľa.

V 44. minúte mohol na druhej strane udrieť Bendtner, no tiesnený zblízka nedal a tak udrelo na druhej strane, keď si pekne zbehol Lustig, presne našiel Forsberga a ten zakončil nekompromisne. Záver zaujímavého prvého polčasu orámovala z priameho kopu tvrdá bomba Ibrahimoviča, ale Schmeichel jeho gólový projektil fantasticky vyrazil.

Chvíľa "Ibru" však už prišla v 50. minúte, keď gólom z penalty po faule Kahlenberga na Forsberga zvýšil na 2:0 a bol to už jeho jubilejný 60. gól v reprezentácii a deviaty v deviatich zápasoch kvalifikácie EURO 2016. Dáni potom zatlačili Švédov pred ich šestnástku a v 67. minúte mohol po rohu hlavou znížiť Bendtner, ale minul. Domáci boli v hlbokej defenzíve, už ani nemali veľa síl a jedna lopta za druhou smerovala do vnútra ich šestnástky. A napokon inkasovali v 80. minúte, keď po rohu dorazil do siete striedajúci Jorgensen. Tlak zverencov kouča Mortena Olsena pokračoval, gradoval, no napriek veľkej prevahe vyrovnaním nevygradoval. No gól z ihriska súpera sa môže ukázať ako rozhodujúci.

Švédsko - Dánsko 2:1 (1:0)
Góly: 45. Forsberg, 50. Ibrahimovič (z 11 m) - 80. Jorgenssn, ŽK: Forsberg - Agger, rozhodoval: Rizzoli (Tal.), 49.000 divákov.

Švédsko: Isaksson – Lustig, Antonsson (29. Johansson), Granqvist, Olsson – Durmaz (68. Larsson), Lewicki, Källström, Forsberg – Berg, Ibrahimovič (82. Guidetti)

Dánsko: Schmeichel – Jacobsen, Kjaer, Agger, Durmisi – Kvist – Braithwaite (Y. Poulsen), Kahlenberg (54. Jorgensen), Eriksen, Fischer (54. Hojbjerg) – Bendtner

Viac o téme: Zlatan Ibrahimovič Švédsko Dánsko Euro