VIDEO Do Francúzska postupuje aj Ukrajina: Remíza v Maribore postačila

Na ME 2016 aj Ukrajina, stačila jej remíza v MariboreNa ME 2016 aj Ukrajina, stačila jej remíza v Maribore Zdroj: SITA

MARIBOR - Futbalisti Ukrajiny skompletizovali v utorok večer zoznam 24 účastníkov ME 2016 vo Francúzsku, keď v odvetnom barážovom stretnutí remizovali v Maribore s domácim Slovinskom 1:1. Slovinci sa síce v 11. min ujali vedenia 1:0 vďaka kapitánovi Boštjanovi Cesarovi, fanúšikovia na štadióne Ljudski Vrt však už druhý gól v sieti hostí, ktorý by znamenal predĺženie, nevideli.

Ukrajincov upokojil vyrovnávajúci gól Andrija Jarmolenka v siedmej minúte nadstaveného času druhého polčasu. Zverenci trénera Michaila Fomenka sa predstavia na druhom kontinentálnom šampionáte v rade.

Výsledok utorňajšieho odvetného stretnutia baráže o účasť na futbalových majstrovstvách Európy vo Francúzsku 2016:

Slovinsko - Ukrajina 1:1 (1:0) - prvý zápas 0:2, na ME postúpila Ukrajina
Góly: 11. Cesar - 90.+ A. Jarmolenko, ČK: 90.+ Brečko (Slovinsko)

Viac o téme: Slovinsko Ukrajina ME 2016