VIDEO Suárezov gól Barcelone na triumf nestačil: Real po výhre v madridskom derby stále tretí

Lionel Messi a Danilo Barbosa v súboji o loptuLionel Messi a Danilo Barbosa v súboji o loptu Zdroj: SITA

MADRID - Líder španielskej futbalovej La Ligy FC Barcelona remizoval v sobotu v 14. kole na pôde Valencie 1:1. Úradujúci majster viedol gólom Uruguajčana Luisa Suáreza, v 86. minúte ale vyrovnal Santi Mina. Katalánci majú na konte 34 bodov a náskok dvoch bodov pred druhým Atléticom Madrid. Na lavičke Valencie debutoval anglický tréner Gary Neville.

Futbalisti Realu Madrid sa na chvíľu vrátili na priebežnú druhú priečku v Primera Division, keď v sobotňajšom dueli 14. kola nedali šancu Getafe a nad súperom z druhej polovice tabuľky triumfovali jasne 4:1. Všetky góly pritom zaznamenali už v prvom polčase, keď sa dvakrát presadil Karim Benzema a po presnom zásahu pridali aj Gareth Bale s Cristianom Ronaldom. Za hostí v druhom dejstve korigoval v 70. minúte Alexis.

Z druhého miesta "biely balet" ale zosadil na tretiu pozíciu mestský rival Atlético, ktorý vyhral v Granade 2:0.

FC Valencia - FC Barcelona 1:1 (0:0)
Góly: 86. Mina - 59. Suárez, 46.799 divákov.

Real Madrid - CF Getafe 4:1 (4:0)
Góly: 4. a 16. Benzema, 35. Bale, 38. Ronaldo - 70. Alexis, 64.897 divákov.

CF Granada - Atlético Madrid 0:2 (0:1)
Góly: 20. Godin, 76. Griezman, 15.872 divákov.

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Getafe Real Madrid Karim Benzema