VIDEO Bakoš sa stal hrdinom Liberca: Skóroval už tri minúty po príchode na ihrisko

Marek Bakoš sa stal hrdinom LibercaMarek Bakoš sa stal hrdinom Liberca Zdroj: fcslovanliberec.cz

PRAHA - V úvodnom nedeľňajšom dueli 16. kola českej Synot ligy remizovala Zbrojovka Brno doma s FK Mladá Boleslav 1:1. Slavia Praha viedla v Liberci od 2. minúty, ale všetko zmenil príchod slovenského útočníka Mareka Bakoša v 54. minúte. Ten iba tri minúty po príchode na ihrisko pohotovo zakončil na päťke. O dve minúty potom domáci otočili duel gólom Davida Pavelku a vyhrali 2:1.

V ďalšom zápase Sparta Praha vyhrala v Ostrave nad beznádejne posledným Baníkom Ostrava 1:0 gólom kanoniera Davida Lafatu a vyrovnala sa s 35 bodmi majstrovskej Plzni, ktorá má ale zápas k dobru a je istým kráľom jesene.

Synot liga - 16. kolo:

Zbrojovka Brno - Mladá Boleslav 1:1 (1:0)
Góly: 17. Řezníček - 65. Chramosta
Miroslav Keresteš odohral celý zápas, Matúš Lacko nastúpil v 90. min, Tomáš Brigant sedel na lavičke náhradníkov, Martin Chrien (všetci Brno) nefiguruje v zápise o stretnutí. Róbert Veselovský (Mladá Boleslav) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Slovan Liberec - Slavia Praha 2:1 (0:1)
Góly: 57. BAKOŠ, 59. Pavelka - 2. Zmrhal
Marek Bakoš hral od 54. min a v 58. min dal gól, Lukáš Hroššo ani Michal Obročník (všetci Liberec) nefigurujú v zápise o stretnutí.

Jihlava - Zlín 2:2 (1:1)
Góly: 34.Vaculík (z pok. kopu), 83. Mešanovič - 13. Železník, 74. Koreš
Peter Šulek odohral celý zápas, Vladimír Kukoľ hral od 69. min, Matej Rakovan sedel na lavičke náhradníkov, Matúš Marcin (všetci Jihlava) nefiguruje v zápise o stretnutí. Róbert Matejov odohral celý duel, Ladislav Benčík (obaja Zlín) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Baník Ostrava - Sparta Praha 0:1 (0:1)
Gól: 27. Lafata
Karol Mondek Patrik Mišák hral do 81.min, Jaroslav Machovec ani Richard Lásik (všetci Ostrava) nefigurujú v zápise o stretnutí. Michal Breznaník (Sparta) hral od 90.+ min.