Meszárošov Sibir si poradil s Jekaterinburgom, Astana prehrala v Chabarovsku

Andrej Meszároš Andrej Meszároš Zdroj: Facebook - Хоккейный клуб "Сибирь"

MOSKVA - Hokejisti Avangardu Omsk vyhrali v utorňajšom dueli KHL na ľade Admiralu Vladivostok 1:0. Jediný gól stretnutia zaznamenal v 36. minúte český obranca Michal Kempný. Barys Astana bez slovenského brankára Jána Laca prehral v Chabarovsku 2:3.

V ďalšom stretnutí si Sibir Novosibirsk poradil doma s Avtomobilistom Jekaterinburg 4:2. Z výhry sa tešil aj slovenský obranca Andrej Meszároš, ktorý bol s vyše 22 odohratými minútami najvyťaženejším korčuliarom Sibiru, pripísal si tri strelecké pokusy a aj dva dvojminútové tresty.

KHL - utorok:
Amur Chabarovsk – Barys Astana 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Góly: 3. Tolpeko, 40. Litovčenko, 42. Viač. Ušenin – 22. Bochenski, 48. Dawes

Admiral Vladivostok – Avangard Omsk 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Gól: 36. Kempný

Metallurg Novokuzneck - Jugra Chanty-Mansijsk 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Góly: 32. Zemčenko, 52. Fairchild – 13. Mamkin, 18. Rasskazov, 60. Gorbunov

Sibir Novosibirsk - Avtomobilist Jekaterinburg 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)
Góly: 31. a 60. Šumakov, 32. Ullström, 53. Gubin – 24. Polozov, 27. Garejev

Jokerit Helsinki – Neftechimik Nižnekamsk 6:5 pp (1:1, 2:3, 2:1 - 1:0)
Góly: 39. a 44. Kapanen, 9. Pöysti, 32. Jensen, 48. Olimb, 64. Larsen – 33. a 54. Stas, 19. Žukov, 25. Bondarev, 26. Porjadin

Dinamo Riga - Traktor Čeľabinsk 2:3 pp a sn (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 38. Galvinš, 60. Sestito – 7. Afonasjevskij, 28. Kokujov, rozh. nájazd Glinkin

Viac o téme: Andrej Meszároš Sibir Novosibirsk