VIDEO Kopecký kľúčovou postavou českého klubu: Takýto zápas som už dlho nezažil!

Tomáš Kopecký a Dravecký oslavujú gól TřincaTomáš Kopecký a Dravecký oslavujú gól Třinca Zdroj: hcocelari.cz

TŘINEC - Ústrednou postavou piatkového zápasu 27. kola českej hokejovej extraligy medzi Třincom a Chomutovom bol slovenský útočník Tomáš Kopecký. Tridsaťtriročný rodák z Ilavy sa na triumfe domácich 4:3 po samostatných nájazdoch podieľal dvoma gólmi a jednou asistenciou.

Po Kopeckého zásahoch viedol Třinec už 2:0, hostia však tromi gólmi otočili skóre. Pätnásť sekúnd pred koncom tretej tretiny však Tomáš Plíhal vyťažil so spolupráce s Kopeckým a ďalším Slovákom Vladimírom Draveckým a poslal duel do predĺženia. V nájazdoch rozhodol Vladimír Luka.

"Takýto zápas som už dlho nezažil. Som veľmi pyšný na všetkých chlapcov, že sme sa za žiadneho stavu nevzdali. Každý odviedol na ľade maximum. V našom mužstve bola väčšia túžba po víťazstve ako u súpera," skonštatoval po stretnutí Kopecký pre oficiálnu stránku "oceliarov".

Tomáš Kopecký (82) oslavuje Galéria fotiek (2) Zdroj: hcocelari.cz

Třincu patrí priebežne 10. priečka. Extraligový šampión zo sezóny 2010/2011 tak má čo robiť, aby sa prebojoval do vyraďovacích bojov. "Každý ďalší zápas bude pre nás ako play-off. Bol by som rád, keby bol tento duel akýmsi míľnikom, ktorý nás nakopne dopredu," doplnil hráč s dlhoročnými skúsenosťami zo zámorskej NHL.

Viac o téme: Tomáš Kopecký Chomutov HC Oceláři Třinec