VIDEO Barcelona nečakane zakopla s Deportivom: O víťazstvo prišli v posledných minútach

Lionel Messi v súboji o loptu Lionel Messi v súboji o loptu Zdroj: SITA

BARCELONA - Futbalisti FC Barcelona po deľbe bodov vo Valencii (1:1) zaváhali aj v sobotňajšom domácom dueli 15. kola španielskej Primery division s Deportivom La Coruňa. Na Nou Campe premárnili dvojgólový náskok a iba remizovali 2:2. Na čele tabuľky tak má úradujúci šampión pred druhým Atleticom trojbodový náskok,

Madridčania však môžu "Barcu" bodovo dostihnúť v prípade nedeľňajšieho triumfu nad Athleticom Bilbao. V oboch góloch "blaugranas" mal prsty Lionel Messi. V 39. minúte otvoril skóre z priameho kopu, keď ľavačkou krásne zakrútil loptu ponad múr k pravej žrdi. V 62. minúte sa po Argentínčanovej prihrávke delovkou z 23 m presadil chorvátsky stredopoliar Ivan Rakitič a zvýšil už na 2:0.

Favorit však dvojgólový náskok neudržal, v 77. minúte znížil skóre Lucas Perez Martinez a štyri minúty pred koncom riadneho hracieho času šokoval Barcelončanov Alex Bergantino, ktorý po rýchlom brejku parádnou strelou z prvej vyrovnal na konečných 2:2.