VIDEO Famózny Halák priviedol Islanders k triumfu, Gáboríkov gól neodvrátil prehru LA

Jaroslav Halák v bránke proti ColumbusuJaroslav Halák v bránke proti Columbusu Zdroj: SITA

COLUMBUS - Slovenský brankár Jaroslav Halák priviedol hokejistov New Yorku Islanders v zámorskej NHL k triumfu na ľade Columbusu 3:2 po predĺžení. V stretnutí si pripísal 28 zákrokov s úspešnosťou 93,3 percenta a vyhlásili ho za druhú hviezdu. Prvou sa stal autor dvoch gólov a asistencie Kyle Okposo.

Marián Gáborík zaznamenal svoj šiesty presný zásah v tomto ročníku profiligy, no hráči Los Angeles Kings prehrali v Buffale 1:2 po predĺžení. Slovenský útočník otvoril skóre duelu už v 5. minúte, keď ho ideálnou prihrávkou vyzval k skórovaniu spoluhráč Anže Kopitar a Gáborík z prvej nezaváhal. Domáci ale poslali zápas do predĺženia a v ňom rozhodol Ryan O'Reilly svojim 100. gólom v NHL. Kings tak prerušili sériu šiestich víťazstiev.

Boston triumfoval nad Floridou 3:1. Slovenský obranca Zdeno Chára bol s 23:25 min najvyťaženejším hráčom domácich a mal jeden strelecký pokus. Dvoma gólmi sa prezentoval center Ryan Spooner. Bruins zdolali doma "panterov" deviatykrát za sebou.

Montreal si poradil v kanadskom derby s Ottawou 3:1, keď bránku súpera v prvej tretine zasypal 27 strelami a vyrovnal tak klubový rekord v tomto ukazovateli z rokov 1973 a 1977. Rekord NHL v počte striel v jednej perióde (33) drží Boston ešte z roku 1941, informoval oficiálny web profiligy.

Boston - Florida 3:1

Góly: 12. Spooner (Krug), 29. Spooner (Bergeron, Krejčí), 59. Marchand (Bergeron) - 54. R. Smith (Ekblad, Pirri)
Zdeno Chára (Boston) 23:25 min, 1 strela, 2 bloky

Buffalo - Los Angeles 2:1 pp

Góly: 8. McGinn (O'Reilly, Reinhart), 64. O'Reilly (Jake McCabe) - 5. GÁBORÍK (Kopitar, Pearson)
Marián Gáborík (Los Angeles) 19:34 min, 1+0, 4 strely

Montreal - Ottawa 3:1

Góly: 3. Flynn (Beaulieu, Hudon), 20. Pacioretty (Plekanec, Weise), 26. Petry (Weise, Galchenyuk) - 32. Pageau (Chiasson, Dziurzynski)

Tampa Bay - Washington 1:2

Góly: 49. Kučerov (Stralman, Stamkos) - 3. Beagle (Galiev), 32. Kuznecov (J. Carlson)

Columbus - NY Islanders 2:3 pp

Góly: 26. Saad (Jenner, Dubinsky), 49. Atkinson (D. Savard, Hartnell) - 16. Okposo, 28. F. Nielsen (Okposo, Leddy), 63. Okposo (Bailey)
Jaroslav Halák (NY Islanders) odchytal celý duel, zneškodnil 28 z 30 striel súpera

Nashville - Colorado 2:3

Góly: 20. Salomäki (R. Ellis, Sissons), 41. C. Smith (R. Ellis, Ekholm) - 9. Beauchemin (MacKinnon, M. Duchene), 15. Holden (Tanguay, J. Mitchell), 50. Martinsen (Soderberg, Beauchemin)

St. Louis - Dallas 3:0

Góly: 2. Backes (Steen, Shattenkirk), 51. Tarasenko (Backes), 56. Reaves (Upshall)

Arizona - Carolina 4:5 pp

Góly: 39. Duclair (Domi), 42. Duclair (Tichonov, Domi), 44. Chipchura (Grossmann), 60. C. Murphy (Duclair) - 9. Versteeg (J. Faulk, Lindholm), 20. Nestrašil (J. Staal, Pesce), 36. Di Giuseppe (Skinner, Slavin), 41. Faulk (Lindholm, V. Rask), 61. V. Rask (Lack, Lindholm)

Calgary - NY Rangers 5:4 pp

Góly: 38. Gaudreau, 38. M. Raymond (Michael Frolík), 43. Gaudreau (D. Jones, Monahan), 45. Colborne (Stajan, K. Russell), 63. Brodie (K. Russell, Gaudreau) - 11. J. T. Miller (Stalberg, Hayes), 46. T. Glass (Moore), 56. D. Boyle (Kreider, J. T. Miller), 59. Zuccarello (D. Boyle, Brassard)

San Jose - Minnesota 0:2

Góly: 45. Parise (Mikael Granlund, Pominville), 60. M. Koivu (Parise, Spurgeon)

Viac o téme: Jaroslav Halák Florida Panthers Boston Bruins