Smutný príbeh hrdinu Bournemouthu: Napriek strate dcérky pomohol k výhre nad United

Harry ArterHarry Arter Zdroj: SITA

BOURNEMOUTH - Poriadne ťažké chvíle v týchto dňoch prežíva írsky reprezentant Harry Arter, ktorému pri pôrode zomrela dcérka. Aspoň malú útechu však našiel vo futbale a v sobotu pomohol Bournemouthu k cennému víťazstvu nad Manchesterom United.

Artera a jeho partnerku zasiahla tragédia v strede týždňa, kedy ich dieťa zomrelo po narodení. 25-ročný futbalista sa však v sobotu napriek tomu postavil na trávnik, aby mohol prísť na iné myšlienky a pri striedaní v 86. minúte mu fanúšikovia potleskom uznali rešpekt. "Ľudia smútia svojimi vlastnými spôsobmi, ja som zistil, že je ľahšie prísť, hrať a snažiť sa urobiť ostatných hrdými."

Futbalisti Bournemouthu napokon zvíťazili nad hráčmi Manchestru United 2:1. Skóre duelu otvoril už v 2. min Junior Stanislas, hosťom sa podarilo zmazať manko gólom Marouana Fellainiho z 24. min. Desať minút po zmene strán strelil víťazný gól Joshua King. Bournemouth sa stal štvrtým mužstvom, ktoré počas jednej sezóny bezprostredne po postupe do Premier League dokázalo pokoriť Chelsea Londýn a aj Manchester United.
Viac o téme: Bournemouth Harry Arter
  • Zdroj: športky