VIDEO Hviezdy Realu si schuti zastrieľali: Súpera zosmiešnili desiatimi gólmi!

Gareth Bale a Karim Benzema sa radujú z góluGareth Bale a Karim Benzema sa radujú z gólu Zdroj: SITA

MADRID - V nedeľňajšom zápase 16. kola najvyššej španielskej futbalovej ligy rozstrieľal Real Madrid súpera Rayo Vallecano 10:2. O štyri presné zásahy "bieleho baletu" sa postaral stredopoliar z Walesu Gareth Bale, tri pridal Francúz Karim Benzema, dva Cristiano Ronaldo a gólový účet stretnutia otvoril v 3. minúte Brazílčan Danilo.

Real mal však uľahčenú situáciu, keďže mu výrazne pomohli sporné rozhodnutia hlavného arbitra. V 12. minúte prehrával 1:2, no už o ďalšie dve musel ísť po červenej karte predčasne pod sprchy obranca hostí Tito a presilovku využil Bale.

V 28. minúte navyše uvidel druhú žltú a zároveň červenú po súboji v pokutovom území Baena a jedenástku premenil Ronaldo. Potom to už bola jednostranná záležitosť a domáci nakoniec zdolali výrazne oslabeného súpera vysoko 10:2.

"Je úspech, že s deviatimi mužmi na ihrisku sme inkasovali iba desaťkrát. Čudujem sa, že Real Madrid nám nenastrieľal 25 gólov," povedal šéf malého madridského klubu, ktorý bojuje o záchranu.

Real Madrid - Vallecano 10:2 (4:2)
Góly: 25., 41., 61. a 70. Bale, 48., 79. a 90. Benzema, 30. a 53. C. Ronaldo (prvý z pok. kopu), 3. Danilo - 10. Amaya, 12. Jozabed, ČK: 14. Tito, 28. Baena (obaja Vallecano) po druhej ŽK.

Athletic Bilbao - FC Levante 2:0 (0:0)
Góly: 55. San José, 82. Iňaki Williams

Granada - Celta Vigo 0:2 (0:2)
Góly: 21. Orellana, 45. Aspas

Real Sociedad - Villarreal 0:2 (0:1)
Góly: 27. a 88. D. Suárez

Málaga - Atlético Madrid 1:0 (0:0)
Gól: 86. Charles, ČK: 56. Gabi (Atlético) po druhej ŽK