VIDEO Tých najlepších gólov v NHL: Neskutočné zásahy rozvášnili fanúšikov

Alex OvečkinAlex Ovečkin Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Množstvo krásnych gólov, výborné brankárske zákroky, ale aj draví nováčikovia. Sezóna 2015-16 priniesla toto všetko. Pod kvantum krásnych akcií sa podpísal aj nový formát predĺženia, vďaka ktorému sa hra prelieva z jednej strany na druhú. Svoje umenie ukázalo aj viacero nováčikov, ktorí namiesto rešpektu prichádzajú s dravosťou a kreativitou.

Alex Ovečkin patrí už celé roky k tomu najlepšiemu, čo NHL ponúka. Ruský kanonier tiahne ofenzívu Washingtonu Capitals. Sieť rozvlnil už 17-krát. Viac gólov ako on strelili už iba štyria hráči, a to Seguin, Tarasenko, Kane a Benn. Alex dokáže rozhodovať dôležité zápasy, čo ukázal aj v tomto prípade. Dokázal, že góly nestrieľa iba v presilovkách, v ktorých páli z prvej stále z toho istého miesta. Pri krásnej akcii sa zbavil obrancu Mooreho a pohotovou strelou zaskočil brankára Kinkaida. Aj jeho zásluhou napokon "Caps" triumfovali 5:3.

Ukážkový gól strelil Tyler Toffoli. Po vyhratom súboji vo vlastnom obrannom pásme sa puk dostal až k rozbehnutému Toffolimu, ktorý ho už nikomu nepožičal. Pred súperovým brankárom múdro spomalil, pohybom "roztancoval" Jonesa a potom ho efektne prekonal. krásna ukážka šikovnosti a nápaditosti.

17 sekúnd. Viac Jonathan Toews nepotreboval. Celý zápas nepriniesol ani jeden gól, no v novom atraktívnom formáte predĺženia, v ktorom sa hrá štýlom traja proti trom, sa rozhodlo expresne rýchlo. Toews sa predral cez dvojicu súperových hráčov a z ťažkej pozície dostal puk za Gudlevskisov chrbát. Prvý gól v sezóne nemohol prísť v lepší moment.

Carolina sa už dlhé roky krčí na dne tabuľky, no tento gól stojí za to vidieť. Washington mal k dispozícii pohodlný dvojgólový náskok a "Canes" stále nie a nie nájsť recept na náhradného brankára Grubauera. V tretej tretine im ale predsa len svitla iskrička nádeje, keď sa k odrazenému puku dostal Versteeg. V ťažkej pozícii toho musel zvládnuť veľa naraz, no napokon vykúzlil parádny gól. Spoluhráči ho už ale nenapodobnili a prehrali 1:2.

Ako každý rok, aj teraz si odkrúca svoju premiéru vo veľkom hokeji viacero nováčikov. Nejeden z nich sa stal kľúčom k tímovému úspechu. Aj keď sa pred sezónou najviac hovorilo o jednotke draftu Connorovi McDavidovi a dvojke Jackovi Eichelovi, darí sa aj iným. Priestor dostal Max Domi, ktorý v slabšom tíme z Arizony získal 25 bodov po odohratí 33 zápasov. Svoje miesto v zostave Red Wings si našiel aj Dylan Larkin. Trénerovi sa odmenil strelením trinástich gólov, ku ktorým pridal jedenásť asistencií. Vychutnajte si premiérové góly najlepších nováčikov.

Nové predĺženie prinieslo dychberúce momenty

Sezóna 2015-16 je odlišná hlavne v jednej veci. Nový formát predĺženia si fanúšikovia ihneď obľúbili, pretože v ňom padajú prekrásne góly. Jedna šanca v ňom strieda druhú. Cieľom bolo znížiť počet stretnutí, ktoré musia rozuzliť samostatné nájazdy. Jedno z najkrajších predĺžení predviedla Tampa Bay v súboji s Philadelphiou. Obe strany mali niekoľko obrovských šancí rozhodnúť zápas, no napokon sa to podarilo až obrancovi Jasonovi Garrisonovi. Ten je známy svojou tvrdou strelou, no tentoraz zvolil technickejšie zakončenie.

Aj keď na začiatku mal nový formát predĺženia viacero odporcov, stále viac a viac ľudí si nový systém obľúbilo. Diváci vidia na ľade najväčšie hviezdy, ktoré majú dostatok priestoru na to, aby ukázali svoj talent. Tu je výber toho najlepšieho, čo priniesli súboje troch na troch.

Útočníkov okradli o gól bláznivé zákroky brankárov

Stále viac sa hovorí o kvalitných brankároch, ktorým je stále ťažšie strieľať góly. Toho príkladom sú aj neuveriteľné zákroky Mika Condona a Steva Masona. Za nerozhodného stavu 2:2 by znamenal gól veľkú výhodu. Obzvlášť, keď bol zápas v polke záverečného dejstva. Mike Condon ale ukázal neskutočný zákrok. V zúfalej pozícii sa v otočke ohnal po puku, ktorý s kúskom šťastia vyrazil. Neochvejnou jednotkou u Canadiens je Price, no Condon počas jeho neprítomnosti odvádza skvelú robotu.

Zahanbiť sa nedal ani Mason, ktorý podržal Flyers počas presilovky súpera. Takýmto brilantným zákrokom ho obral o vyrovnávajúci gól. Po rýchlej akcii sa k puku dostal Edler. Pálil síce z prvej, no ani to nestačilo na gól.

Viac o téme: Jonathan Toews Kris Versteeg Tyler Toffoli Connor McDavid Alex Ovečkin Jack Eichel
  • Zdroj: sportky.sk