VIDEO Leicester v Liverpoole pocítil chuť prehry, United s ďalšou porážkou

Adam Lallana a Jamie Vardy v súboji o loptuAdam Lallana a Jamie Vardy v súboji o loptu Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti Manchestru United sa nevedia vymaniť z hernej krízy. V druhý sviatok vianočný (Boxing Day) prehrali na ihrisku Stoke City 0:2 a natiahli tak sériu bez víťazstva v najvyššej anglickej súťaži na päť stretnutí, čo sa im stalo prvýkrát po 20-tich rokoch. Po ďalšom neúspechu sa ešte viac rozkývala stolička pod trénerom "červených diablov" Louisom van Gaalom, jeho tímu priebežne patrí v tabuľke Premier League po 18 odohratých stretnutiach šiesta priečka.

Hráči manchesterského veľkoklubu sa v prvom dejstve na Britannia Stadium iba hľadali. Kríza sa podpísala pod ich slabé sebavedomie, lopta im odskakovala od nôh a kopili jednu chybu za druhou. Po nevydarenej hlavičkovej malej domov Memphisa Depaya a prihrávke Glena Johnsona otvoril v 19. minúte skóre Bojan Krkič, druhý úder do doráňaného protivníka pridal o sedem minút neskôr rakúsky reprezentant Marko Arnautovič, ktorý trafil parádne spoza šestnástky. V druhom polčase síce hostia ovládli držanie lopty, ale veľa toho smerom dopredu nevymysleli, najväčšiu šancu spálil v 64. minúte Marouane Fellaini. Počítajúc aj Ligu majstrov, kde van Gaalovi zverenci vypadli už v skupine, nevyhrali hráči ManU sedem stretnutí v rade. Naposledy sa z víťazstva tešili 21. novembra, keď triumfovali v lige na ihrisku Watfordu (2:1).

FC Liverpool bez zraneného slovenského stopéra Martina Škrtela zvíťazil nad Leicesterom City 1:0. O triumfe zverencov trénera Jürgena Kloppa nad lídrom tabuľky rozhodol v 63. minúte belgický útočník Christian Benteke. Holandský kouč Guus Hiddink odštartoval druhé pôsobenie na lavičke Chelsea domácou remízou 2:2 s Watfordom. O oba góly "The Blues" sa postaral Diego Costa. Manchester City si poradil so Sunderlandom presvedčivo 4:1, keď o zisku troch bodov rozhodol už v prvom polčase.

Anglicko - Premier League - 18. kolo:
Stoke City - Manchester United 2:0 (2:0)
Góly: 19. Krkič, 26. Arnautovič, 27.426 divákov.

Gól: 63. Benteke, 44.123 divákov

Manchester City - AFC Sunderland 4:1 (3:0)
Góly: 13. Sterling, 17. Toure, 22. Bony, 54. de Bruyne - 59. Borini, 54.523 divákov

Swansea City  - West Bromqich Albion 1:0 (1:0)
Gól: 9. Sung-Yueng Ki, 20.789 divákov

Tottenham Hotspur - Norwich City 3:0  (2:0)
Góly: 26. a 42. Kane (prvý 11 m), 80. Carroll, 35.000 divákov

Viac o téme: Manchester United Stoke City Leicester City Liverpool FC