Čepelová skončila už v prvom kole: V Brisbane nestačila na Stosurovu

Jana ČepelováJana Čepelová Zdroj: SITA

BRISBANE - Slovenská tenistka Jana Čepelová neuspela v 1. kole dvojhry na turnaji WTA v austrálskom Brisbane. V pozícii kvalifikantky prehrala s favorizovanou domácou Samanthou Stosurovou po vyše dvojhodinovej trojsetovej bitke 4:6, 6:3, 4:6. V rozhodujúcom dejstve nevyužila náskok 3:0.

Zápas mal zaujímavý náboj, Slovensko a Austrália totiž začiatkom februára v bratislavskom NTC nastúpia proti sebe v 1. kole II. svetovej skupiny Pohára federácie.

Čepelová začala proti Stosurovej bez rešpektu, dvakrát prelomila podanie súperky a vybudovala si náskok 4:2. Šampiónka US Open z roku 2011 však následne získala štyri gemy v rade a prvý set sa stal jeho korisťou. V druhom dejstve mala Čepelová raketový štart a po dvoch brejkoch odskočila Stosurovej na 4:0. V rozlete ju nezastavila ani pauza, počas ktorej si Austrálčanka nechala ošetriť boľavé zápästie. V rozhodujúcom sete rýchlo odskočila súperke na 3:0, keď profitovala z jej početných nevynútených chýb. Stosurová sa však dokázala zmobilizovať, vďaka podpore publika i sérii víťazných forhendov otočila na 4:3 a odplatila Čepelovej prehru z turnaja v katarskej Dauhe z roku 2014.

Stosurovej sa na domácej pôde príliš nedarí, jej doterajším maximom v Brisbane je 2. kolo. “Som naozaj šťastná, že sa mi podarilo vyhrať náročný duel proti Čepelovej. V treťom sete mala súperka brejk k dobru, no vďaka zlepšenému výkonu som otočila nepriaznivý vývoj. Z dnešného zápasu si odnášam veľa pozitív. Pokiaľ ide o zranené zápästie, verím, že to nebude nič vážne," povedala pre oficiálnu stránku turnaja Austrálčanka, ktorú v súboji o postup do štvrťfinále čaká šiesta nasadená Španielka Carla Suarezová Navarrová.