VIDEO AS Rím skóroval trikrát, no nevyhral: Juventus vyhral ôsmy zápas v rade

Valter Birsa (vpravo) skúša akrobaticky zakončiť cez Antonia RudigeraValter Birsa (vpravo) skúša akrobaticky zakončiť cez Antonia Rudigera Zdroj: SITA

RÍM - Futbalisti Interu Miláno sa vrátili na prvé miesto talianskej Serie A, v stredajšom podvečernom zápase 18. kola zvíťazili na ihrisku Empoli tesne 1:0. O jediný presný zásah "nerazzurri" sa postaral v nadstavenom čase prvého polčasu Mauro Icardi.

Inter má na čele najvyššej talianskej súťaže jednobodový náskok pred Fiorentinou, ktorá uspela v Palerme 3:1. O dva góly "fialiek" sa postaral slovinský ofenzívny stredopoliar Josip Iličič.

Už ôsmu ligovú výhru dosiahol úradujúci majster Juventus Turín, "stará dáma" si na vlastnom štadióne poradila s posledným Hellasom Verona hladko 3:0.

Nedarilo sa rímskemu AS, ktorý len remizoval na pôde Chieva Verona 3:3. Do zápasu nastúpil aj slovenský rekonvalescent Norbert Gyömbér, odohral záverečných desať minút.

Ešte horšie dopadlo milánske AC s Jurajom Kuckom, ktoré doma prehralo s outsiderom z Bologne 0:1. Kucka prišiel na trávnik v 83. min. a o sedem minút neskôr dostal žltú kartu.

Výsledky stredajších stretnutí 18. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A:

AC Miláno - Bologna 0:1 (0:0)
Gól: 82. Giaccherini
Juraj Kucka (AC Miláno) nastúpil v 83. min

Chievo Verona - AS Rím 3:3 (1:2)
Góly: 44. Paloschi, 58. Danielli, 86. S. Pepe - 7. Umar, 37. Florenzi, 71. Falque
Norbert Gyömbér (AS Rím) nastúpil v 80. min

Juventus Turín - Hellas Verona 3:0 (2:0)
Góly: 8. Dybala, 45. Bonucci, 82. Zaza

Lazio Rím - Carpi 0:0

Palermo - Fiorentina 1:3 (0:2)
Góly: 77. Gilardino - 13. a 42. Iličič, 90.+ Blaszczykowski

Sassuolo - Frosinone 2:2 (1:2)
Góly: 22. Defrel, 74. Falcinelli - 16. Dionisi, 45. Ajeti, ČK: 90.+ L. Pellegrini (Sassuolo) po 2. ŽK

Udinese - Atalanta Bergamo 2:1 (2:0)
Góly: 23. Théréau, 45.+ Perica - 75. M. D'Alessandro

Empoli - Inter Miláno 0:1 (0:1)
Gól: 45.+ Icardi