Chára prežíva nevydarené obdobie: Toto sú slová po ďalšej prehre

Zdeno CháraZdeno Chára Zdroj: nhl.com

NEW YORK - Hokejisti Bostonu prehrali v zámorskej NHL tretí duel v sérii. V noci na štvrtok nestačili na rozbehnutú Philadelphiu a hoci v stretnutí viedli 2:1 po dvoch tretinách, "letci" v záverečnom dejstve priebeh otočili a vyhrali 3:2. Slovenský obranca Zdeno Chára bol na ľade pri všetkých góloch domácich a do štatistík si zapísal nelichotivé tri mínusky.

Triumf Flyers režírovali Jakub Voráček (1+2) a Claude Giroux (0+3), víťazný gól dal v 52. minúte obranca Mark Streit. "Letci" v tretej tretine v priebehu 82 sekúnd otočili skóre a vyhrali tretí duel za sebou.

"V každom zápase sa snažím hľadať nejaké pozitíva. Je však pravda, že nemôžeme robiť opakovane také chyby, po ktorých dostávame góly," povedal pre zámorské médiá kapitán Bruins Chára. Obranca Philadelphie Nick Schultz odohral svoj 1000. zápas v základnej časti a stal sa 301. hráčom NHL s týmto míľnikom. Voráček sa dostal na hranicu 400 bodov.

Bostonu sa v poslednom čase vôbec nedarí, keď prehral tretíkrát za sebou a siedmy z posledných 10 duelov. "Vždy to má rovnaký scenár - robíme chyby. Vypracujeme si náskok, ale po zbytočných chybách o neho prídeme. Na druhej strane sme mali šance a mohli sme dať viac ako dva góly. Momentálne prežívame zlé obdobie, ale musíme sa z toho dostať," povedal pre Boston Globe tréner "medveďov" Claude Julien. Chára má z posledných deviatich duelov bilanciu -6 a Bruins väčšinu z tých zápasov aj prehrali.

Viac o téme: Zdeno Chára Boston Bruins