VIDEO Košice prišli dvakrát o vedenie: Nezlomný Martin dotiahol zápas až do nájazdov

Zľava: Brankár Michal Dzubina (hore) z MHC Mountfield Martin, útočník Peter Bartoš z HC Košice, útočník Michal Kabáč z MHC Mountfield Martin a útočník Gabriel Spilar z HC Košice (dole)Zľava: Brankár Michal Dzubina (hore) z MHC Mountfield Martin, útočník Peter Bartoš z HC Košice, útočník Michal Kabáč z MHC Mountfield Martin a útočník Gabriel Spilar z HC Košice (dole) Zdroj: SITA

MARTIN - Hokejisti úradujúceho majstra HC Košice uspeli v utorkovom zápase 42. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 na ľade MHC Martin 4:3 až po samostatných nájazdoch.

Ten rozhodujúci premenil Peter Bartoš. Zaujímavosťou je, že domáci Martinčania zužitkovali na gól všetky tri početné výhody, ktoré im svojimi vylúčeniami ponúkli hosťujúci Košičania.

MHC Martin - HC Košice 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 5. Murček (Surovka, Filip Nemček), 31. Pokrivčák (Poliaček, Jass), 37. J. Tabaček (L. Matejka, Jass) - 1. R. Jenčík (Cebák, Halász), 26. Češík (R. Lelkeš, Tibor Varga), 56. Tibor Varga (R. Lelkeš, Deyl), rozh. sam. nájazd P. Bartoš
Vylúčení: 1:3 na 2 min, navyše: Spilár (Košice) na 10 min osobný trest, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Snášel - Smrek, Tvrdoň, 1455 divákov

Zostavy:
Martin: Dzubina - L. Matejka, J. Tabaček, M. Dvořák, J. Dlouhý, P. Bačik, Tomáš Varga, Jáchym, T. Rusina - Poliaček, Pokrivčák, Jass - Surovka, Murček, Filip Nemček - Róbert Varga, Kabáč, D. Rzavský - Kentoš, Jurášek, M. Kokavec
Košice: Halász - Deyl, Cebák, P. Mikuš, M. Dudáš, E. Šedivý, Macejko, Matúš Chovan - M. Bartánus, Suja, Bicek - P. Bartoš, R. Jenčík, Spilár - Tibor Varga, Češík, R. Lelkeš - Bortňák, Hrnka, Boltun - Milý

Ivan Dornič, tréner Martina: "Bol to výborný hokej, diváci museli byť spokojní. Keby mi niekto povedal pred stretnutím, že získame bod, bol by som šťastný. Po takomto priebehu som však sklamaný. Za stavu 3:2 sme nepridali zo šancí štvrtý gól, naopak skúsené Košice vyrovnali. A tak namiesto troch bodov máme po samostatných nájazdoch len bod. Chlapcom nemám čo vyčítať, dali do toho všetko."

Marcel Šimurda, asistent trénera Košíc: "Videli sme rýchle stretnutie. Nám sa podarilo dostať hneď v úvode do vedenia, súper bol však aktívny, efektívny v presilovkách, čo nás zaskočilo a prehrávali sme. V tretej časti sme verili, že výsledok vyrovnáme. Zápas dospel až do samostatných nájazdov, kde sme boli úspešnejší."

Nitra uspela v nájazdovej lotérii a porazila domáci Poprad

Hokejisti HK Nitra zvíťazili v utorkovom zápase 42. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 na zimnom štadióne HK Poprad 2:1 až po samostatných nájazdoch. Góly riadneho hracieho času padli v druhej tretine: na zásah hosťujúceho Davida Lalibertého z 25. min odpovedal o dvanásť minút neskôr domáci Radomír Heizer. Rozhodujúci samostatný nájazd premenil Nitran Radoslav Macík.

HK Poprad - HK Nitra 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 37. Heizer (Bartečko, R. Suchý) - 25. Laliberté (Milan), rozh. sam. nájazd Macík
Vylúčení: 8:10 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: R. Lauff - Holienka, Rovenský , 1088 divákov

Zostavy:
Poprad: Kostúr - Dinda, R. Suchý, Fabian, Gaborčík, Kasík, Malina, D. Šterbák - Koyš, Heizer, Bartečko - Matúš Paločko, Bajaruns, Kroták - Štrauch, L. Paukovček, R. Rapáč - Števuliak
Nitra: M. Valent - Ordzovenský, Milam, Milo, P. König, Mezei, Podhradský, M. Novák, F. Kuzma - Blackwater, M. Slovák, Laliberté - Stloukal, J. Štefanka, Macík - E. Piačka, Ondrušek, H. Ručkay - Bajtek, Bene, Kutálek

Juraj Halaj, asistent trénera Popradu: "Ťažký zápas pre nás. Hráme s 15 hráčmi už niekoľko zápasov. Bod pre nás je preto zaslúžený. Chlapci to zvládli až na úvod druhej tretiny perfektne. Treba im za výkon poďakovať. Nitra je druhé mužstvo tabuľky."

Andrej Kmeč, asistent trénera Nitry: "Prvá tretina bola vyrovnaná, veľa šancí nebolo. V druhej sme mali tlak, ale oslabenia nás pribrzdili. Do tretej časti sa išlo za vyrovnaného stavu. Vzhľadom na záver zápasu, keď mal súper trestné strieľanie a presilovky, sme s bodom spokojní. V nájazdoch sme mali viac šťastia ako domáci."

Zvolen rozhodol zápas s Piešťanmi už v druhej tretine

Hokejisti HKM Zvolen v utorkovom domácom zápase 42. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 triumfovali nad hráčmi ŠHK 37 Piešťany pohodlne 5:2. Zvolenčania pod Pustým hradom dominovali v úvodných dvoch dejstvách, v ktorých dosiahli všetky svoje zásahy a z bránky Piešťan vyhnali Patrika Rybára. Od 40. min ho nahradil Andrej Košarišťan. Hostia v tretej tretine dvoma gólmi už len skorigovali konečný výsledok.

HKM Zvolen - ŠHK 37 Piešťany 5:2 (2:0, 3:0, 0:2)
Góly: 3. J. Jurík (B. Mráz, Klhůfek), 15. T. Klíma (P. Zuzin, J. Žilka), 30. Brabenec (Semorád, Juraško), 35. D. Krejčí (Obdržálek, L. Jurík), 40. J. Jurík (B. Mráz, Klhůfek) - 45. Hrehorčák (S. Hudec), 60. S. Petráš (O. Mikula)
Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolin - Bednár, Kollár, 843 divákov

Zostavy:
Zvolen: S. Baroš - Juraško, E. Bagin, Andersons, D. Krejči, L. Pokovič, Demiters, A. Sloboda, F. Fekiač - R. Puliš, Brabenec, Semorád - Škvaridlo, L. Jurík, Obdržálek - Klhůfek, B. Mráz, J. Jurík - P. Zuzin, T. Klíma, J. Žilka
Piešťany: Patrik Rybár (od 40. Košarišťan) - Gipters, S. Hudec, Kania, R. Filip, Trefný, Svetlík, Pokorný, Hluch - Tibenský, J. Tomčák, Hrehorčák - S. Saliji, Holovič, J. Ručkay - Kučera, Brancis, Šimíček - S. Petráš, Kolena, O. Mikula

Josef Turek, tréner Zvolena: "Po celú dobu zápasu sme boli lepším tímom a zaslúžene sme vyhrali. Chcel by som hráčov pochváliť za veľmi dobrý výkon. Nová posila do obrany sa javila veľmi dobre, ale prídu ešte ďalšie zápasy, tak uvidíme."

Jozef Krišák, asistent trénera Piešťan: "Nechali sme si rýchlo streliť v prvej tretine dva góly. Oproti dobre hrajúcemu súperovi to bolo dnes nad naše sily. V druhej sme sa ešte mohli vrátiť do zápasu pri presilovke. Tam sa nám nepodarilo dať gól. Vzápätí sme dostali na 3:0 a už to potom s nami išlo dolu vodou. Súper bol dnes lepší a gratulujem mu."

Žilina potvrdila nárast formy tesnou výhrou v Skalici

Žilinčania v utorkovom zápase 42. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 vďaka tesnému víťazstvu 3:2 získali na skalickom klzisku všetky body. Hosťujúcich hráčov MsHK DOXXbet hneď v prvej minúte poslal do vedenia Róbert Huna. Na jeho zásah o dvanásť minút neskôr odpovedal domáci Skaličan Martin Ďaloga. V 34. min prinavrátil Žilinčanom náskok Vladimír Škoda a ich triumf v 42. min poistil Lukáš Handlovský. Hokejisti HK 36 v poslednej minúte riadneho hracieho času už len znížili zásluhou Artursa Mickievicsa.

HK 36 Skalica - MsHK DOXXbet Žilina 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Góly: 13. Martin Ďaloga (Mickievics), 60. Mickievics (J. Reichel, D. Pašek) - 1. Róbert Huna (Š. Novotný), 34. V. Škoda (Homer), 42. L. Handlovský (V. Škoda, Homer)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Čech, Úhela - Kacej, Výleta, 540 divákov

Zostavy:
Skalica: Košút - Barák, J. Reichel, Opalek, Jan Novák, Jankovič, Peter Horváth, Lantoš, M. Zukal - D. Pašek, Brendl, Mickievics - R. Školiak, Studenič, Zálešák - Martin Ďaloga, Kňazev, J. Bezúch - Markulinec, Korytko, Briestenský
Žilina: T. Tomek - M. Zaťko, D. Brejčák, Ťavoda, Homer, Dominik Rehák, M. Leško, Mendrej, Makovský - Š. Novotný, Róbert Huna, Richard Huna - Stupka, V. Škoda, L. Handlovský - Konečný, Ježek, Drábek - Švec, Valášek, Rogoň

Milan Ružička, asistent trénera Skalice: "Ja môžem zhodnotiť iba prvú tretinu, potom sme zaostávali za súperom. Mrzí ma to, lebo vyháňame fanúšikov a tým, čo dnes prišli ďakujeme."

Milan Jančuška, tréner Žiliny: "Dnešný západ zhodnotím veľmi rýchlo. Pre nás bol veľmi dôležitý, vzhľadom na to, že v Skalici sa hrá ťažko, som rád za tri body."

Vydarený záver stretnutia potešil Trenčín, ktorý udrel hneď dvakrát

Hokejisti Dukly Trenčín triumfovali v utorkovom domácom zápase 42. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 nad hráčmi HC ´05 iClinic Banská Bystrica 4:2. Rovnovážny stav 2:2 prerušil až v 58. min Trenčan Denis Hudec. Trojbodový úspech domácich "vojakov" potvrdil v poslednej minúte riadneho hracieho času Lukáš Novák.

Dukla Trenčín - HC '05 iClinic Banská Bystrica 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Góly: 26. D. Novák (L. Novák), 37. Troliga (J. Gašparovič), 58. D. Hudec (Šišovský), 60. L. Novák - 38. Zigo (Majdan, Pujacs), 50. Lucenius (Zigo, Majdan)
Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Müllner - Junek, Šefčík, 1050 divákov

Zostavy:
Trenčín: Chábera - Drtina, Richard Pavlikovský, Denis Rehák, Hatala, Ryzák, Holenda, Pařízek, Nechala - Michal Hlinka, R. Dlouhý, L. Novák - T. Melichárek, Troliga, J. Gašparovič - D. Hudec, Švec, Šišovský - D. Novák, O. Pataky, Špankovič
Banská Bystrica: Bacashihua - I. Ďatelinka, Sandgren, Pujacs, Šmach, V. Čížek, M. Rosandič, Košecký - Majdan, Lucenius, M. Surový - Hvila, Kytnár, Bast - Lamper, Zigo, Matoušek - Ambroz, Adamčík, Ferleťák

Ján Kobezda, tréner Trenčína: "Zápas bol viac o taktike ako otvorený hokej. Oba tímy si strážili svoju modrú čiaru. Za stavu 2:2 to pre nás bolo veľmi ťažké, no verili sme až do konca. Hudec pekne zavesil na 3:2. Až na niektoré individuálne chyby sme predviedli dobrý výkon."

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "Videli sme bojovný zápas s nasadením na oboch stranách. Zle sa mi hodnotí zápas, pretože sme znova prehrali. Dotiahli sme dvojgólové manko. V tretej tretine chalani bojovali, za nerozhodnutého stavu sme mali šance na tretí gól, no my sme si chceli prihrať do prázdnej brány. V závere domáci z protiútoku rozhodli. Chalanov chválim za bojovnosť a ochotu. Dnes sme tu mali bojovať."

Viac o téme: HC Košice HK Poprad HKM Zvolen HK Nitra ŠHK 37 Piešťany MHC Martin