VIDEO Hamšík gólom pomohol k výhre Neapolu: Nádherná individuálna akcia vo vápne

Marek HamšíkMarek Hamšík Zdroj: SITA

RÍM - V nedeľnom zápase 21. kola talianskej futbalovej Serie zvíťazil líder tabuľka z Neapola na ihrisku Sampdorie Janov 4:2. Už po deviatich minútach hry nedal brankárovi domácich šancu argentínsky útočník Gonzalo Higuain a v 18. minúte strelil druhý gól Neapola z pokutového kopu Lorenzo Insigne.

Pred koncom prvého polčasu stihla Sampdoria znížiť zásluhou Carlosa Correu. V 60. minúte si kapitán SSC Marek Hamšík poradil vo vápne s tromi hráčmi súpera a zvýšil na 3:1. Iskierku nádeje vykresal pre Janovčanov Eder, no striedajúci Belgičan Dries Mertens stanovil konečný výsledok 4:2. V drese domácich vybehol na trávnik v 80. minúte slovenský reprezentant do 21 rokov Dávid Ivan.

Neapol má na čele Serie A stále dvojbodový náskok, druhý Juventus totiž zdolal AS Rím tesne 1:0.

Fiorentina - FC Turín 2:0 (1:0)
Góly: 24. Iličič, 83. G. Rodríguez

Inter Miláno - Carpi 1:1 (1:0)
Gól: 39. Palacio - 90.+ Lasagna, ČK: 83. Pasciuti (Carpi) po druhej ŽK

Lazio Rím - Chievo Verona 4:1 (0:1)
Góly: 66. a 81. Candreva, 72. Cataldi, 90.+ B. Keita - 5. Cesar, ČK: 83. Radu - 47. Cesar (po druhej ŽK)

Palermo - Udinese 4:1 (1:0)
Góly: 35. Quaison, 56. Hiljemark, 77. Lazaar, 87. Trajkovski - 79. Thereau

Sampdoria Janov - SSC Neapol 2:4 (1:2)
Góly: 45. Correa, 73. Eder - 9. Higuain, 18. Insigne, 60. Hamšík, 79. Mertens, ČK: 59. Cassani (Sampdoria) po druhej ŽK
Marek Hamšík (Neapol) odohral celé stretnutie a v 60. min strelil gól. Dávid Ivan (Sampdoria) hral od 80. min

Sassuolo - Bologna 0:2 (0:0)
Góly: 68. Giaccherini, 90.+ Floccari

Hellas Verona - FC Janov 1:1 (1:1)
Góly: 39. Pazzini - 19. Coppola (vlastný)

Juventus Turín - AS Rím 1:0 (0:0)
Gól: 77. Dybala