VIDEO Zvolen prevalcoval Bystricu: Už v druhej tretine nastrieľal poltucet gólov!

Ivan Ďatelinka (vľavo) a Tomáš Matoušek (v strede), obaja z HC '05 iClinic Banská Bystrica v šarvátke s Kamilom Brabencom z HKM Zvolen (vpravo)Ivan Ďatelinka (vľavo) a Tomáš Matoušek (v strede), obaja z HC '05 iClinic Banská Bystrica v šarvátke s Kamilom Brabencom z HKM Zvolen (vpravo) Zdroj: SITA

BANSKÁ BYSTRICA - Súboj tradičných rivalov v rámci 45. kola hokejovej Tipsport ligy 2015/2016 sa v Banskej Bystrici skončil jednoznačne v prospech hostí. Hráči HKM Zvolen zdolali v piatok domáci tím HC '05 iClinic 6:2 a obhájili svoju súčasnú 3. priečku, pričom pred štvrtými Banskobystričanmi majú už deväťbodový náskok.

Domáci držali krok len do stavu 2:2, v záverečnej minúte úvodného dejstva naklonil skóre opäť na zvolenskú stranu svojím druhým gólom Lukáš Jurík, ktorý v stretnutí dosiahol 4 kanadské body (2+2). Hostia zužitkovali až tri presilovky.

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HKM Zvolen 2:6 (2:3, 0:3, 0:0)
Góly: 4. Matoušek, 19. R. Tománek - 11. P. Zuzin (V. Fekiač, J. Žilka), 18. L. Jurík (Andersons), 20. L. Jurík (Škvaridlo, Semorád), 32. Andersons (Krejči, L. Jurík), 32. J. Jurík (B. Mráz), 34. Semorád (L. Jurík, Andersons)
Vylúčení: 8:12 na 2 min, navyše I. Ďatelinka (Banská Bystrica) a Demiters (Zvolen) 10 min osobný trest, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Novák - Junek, Šefčík, 2841 divákov

Zostavy:
Banská Bystrica: Bacashihua (32. Corbeil) - I. Ďatelinka, Sandgren, Gründling, Šmach, Roussel, Petran, Sandgren, V. Čížek - Majdan, Zigo, R. Tománek - Lucenius, Bast, Lunter - Lamper, Kytnár, Matoušek - Ambroz, M. Surový, Ferleťák
Zvolen: S. Baroš - Juraško, E. Bagin, Andersons, Krejči, L. Pokovič, Demiters, A. Sloboda, F. Fekiač - R. Puliš, Brabenec, Obdržálek - Škvaridlo, L. Jurík, Semorád - Klhůfek, B. Mráz, J. Jurík - P. Zuzin, T. Klíma, J. Žilka

Martin má nakročené k postupu do play-off

Hokejisti MHC Martin nechcú prísť o postup do play-off, k čomu by im mal pomôcť aj piatkový plný bodový zisk v stretnutí 45. kola Tipsport ligy 2015/2016, v ktorom zdolali na domácom ľad HK Poprad 5:3. Martinčania položili základ svojho víťazstva v úvodnej časti duelu, keď v 22. min vyhrávali už 3:0. Hostia znížili na rozdiel jedného gólu, ale v záverečnej tretine si hráči MHC už nenechali vziať výhru, vďaka ktorej sa držia na 8. priečke tabuľky.

MHC Martin - HK Poprad 5:3 (2:0, 1:2, 2:1)
Góly: 9. Jáchym (Jass, Sprukts), 18. Galamboš (J. Tabaček), 22. F. Nemček (Murček, D. Rzavský), 43. Cipulis (Sprukts, Jáchym), 58. Surovka - 33. Bartečko (Števuliak), 37. R. Rapáč (R. Suchý, Bajaruns), 57. Heizer (Bajaruns, R. Suchý)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše R. Rapáč (Poprad) 10 min osobný trest, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Bednár, Gajan, 1755 divákov

Zostavy:
Martin: Dzubina - L. Matejka, J. Tabaček, M. Dvořák, J. Dlouhý, P. Bačik, Jáchym, Trávniček, T. Rusina - Kabáč, Galamboš, Surovka - D. Rzavský, Murček, F. Nemček - Jass, Sprukts, Cipulis - Poliaček, Kentoš, Uhrík
Poprad: Kostúr - Dinda, R. Suchý, Š. Fabian, D. Šterbák, Kasík, Gaborčík, Malina, Briják - Koyš, Heizer, Bartečko - Matúš Paločko, Bajaruns, Kroták - Števuliak, L. Paukovček, R. Rapáč - Achs, Toma

Ivan Dornič, tréner Martina: "Chceli sme odčiniť prehru z Popradu. Úvod nám vyšiel perfektne a viedli sme už 3:0. Potom sme sa však opäť nevyvarovali našich tradičných chýb a súperovi sme dovolili znížiť na rozdiel gólu. Chlapci však potom zabrali a strelil dôležitý štvrtý gól. Hostia sa kontaktným gólom v power play postarali o dramatický záver, ale pekný gól Surovku rozhodol o našom cennom víťazstve. Trojica Lotyšov v našom mužstve sa postupne udomácňuje a verím, že bude platná až do konca súťaže."

Pavol Paukovček, tréner Popradu: "Zápas sme začali veľmi zle. Prvá tretina bola z našej strany vlažná, domáci nás prevýšili po všetkých stránkach a dostali sa na koňa. V druhej tretine sme sa dvoma gólmi vrátili do hry, zápas sme v závere ešte zdramatizovali, potom sme však spravili pri hre bez brankára chybu a súper strelil piaty gól. Gratulujem Martinu k víťazstvu, vyhral zaslúžene."

Nitra si udržala čisté konto a ostáva na druhom mieste

Hokejisti HK Nitra si aj po piatkovom stretnutí 45. kola Tipsport ligy 2015/2016 udržali 2. priečku v tabuľke. Nitrania nedali šancu hráčom MsHK DOXXbet Žilina, ktorých pred svojimi fanúšikmi zdolali jednoznačne 5:0 a dosiahli šieste víťazstvo za sebou. Dvoma gólmi sa prezentovala kanadská akvizícia Matt Beca. Žilinčania zostali na 7. mieste, ale ich náskok pred Martinčanmi je už len trojbodový.

HK Nitra - MsHK DOXXbet Žilina 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Góly: 13. Beca (Kutálek), 21. M. Slovák (Laliberté, Milam), 26. Beca (Kutálek, H. Ručkay), 34. H. Ručkay (Kutálek, Podhradský), 47. J. Štefanka (Macík, Stloukal)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Kacej, Stanzel, 2418 divákov

Zostavy:
Nitra: M. Valent - Ordzovenský, Milam, Milo, P. König, Mezei, Podhradský, Pupák, F. Kuzma - M. Slovák, Blackwater, Laliberté - Stloukal, J. Štefanka, Macík - Kutálek, Beca, H. Ručkay - Bajtek, Bene, E. Piačka
Žilina: T. Tomek - M. Zaťko, D. Brejčák, Ťavoda, Homer, Kurali, M. Leško, Ondruš, Makovský - Š. Novotný, Róbert Huna, Richard Huna - Stupka, Valášek, L. Handlovský - Konečný, Ježek, Drábek - Drevenák, Dominik Rehák, Rogoň

Andrej Kmeč, asistent trénera Nitry: "Podali sme výborný kompaktný výkon. Od druhého gólu sme boli jasne lepší a hoci sme zahodili mnoho gólových príležitostí, zaslúžene sme vyhrali."

Jerguš Bača, asistent trénera Žiliny: "Po vyrovnanej prvej tretine, kde sme zahodili niekoľko príležitosti, rozhodol o zápase vstup do druhej tretiny. Od stavu 3:0 nás Nitra do ničoho nepustila, bola silná na puku a vyhrala zaslúžene."

Piešťany nevzdávajú boj o vyraďovaciu časť sezóny

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany pretrhli šnúru prehier, keď v piatkovom 45. kole Tipsport liga 2015/2016 zdolali Duklu Trenčín 4:3 po predĺžení. Domáci vyhrávali na začiatku druhej tretiny 2:0, ale potom rýchlo prišli o dvojgólový náskok. Znovu sa dostali do vedenia, ale napokon sa o víťazovi rozhodlo až v predĺžení, v ktorom dva body Piešťancom zaistil Samir Saliji. Na lavičke ŠHK 37 absolvoval úspešnú premiéru nový kouč Dušan Gregor. Jeho zverenci zaostávajú za 8. priečkou zaručujúcou účasť v play-off aktuálne už len tri body.

ŠHK 37 Piešťany - Dukla Trenčín 4:3 po predĺžení (1:0, 2:2, 0:1 - 1:0)
Góly: 19. Brancis (Belluš, Trefný), 21. R. Filip (S. Saliji, Kotaška), 37. Tibenský (S. Hudec, S. Petráš), 62. S. Saliji (R. Filip, J. Ručkay) - 28. Sojčík (M. Novák, L. Novák), 34. Drtina (L. Novák, M. Novák), 49. M. Novák (J. Gašparovič, V Nemec)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Tvrdoň, Výleta, 1343 divákov

Zostavy:
Piešťany: P. Rybár - R. Filip, Kotaška, S. Hudec, Gipters, Svetlík, Trefný, Pokorný, Hluch - J. Ručkay, Školiak, S. Saliji - S. Petráš, R. Tvrdoň, Tibenský - Belluš, Brancis, F. Hudec - Hrehorčák, Kolena, J. Šimíček
Trenčín: Chábera - Drtina, Richard Pavlikovský, M. Novák, Drgoň, Ryzák, Hatala, Denis Rehák, Holenda - Sojčík, V. Nemec, J. Gašparovič - T. Melichárek, Troliga, L. Novák - D. Hudec, Švec, Šišovský - D. Novák, O. Pataky, Špankovič

Dušan Gregor, tréner Piešťan: "Bolo to celkom atraktívne stretnutie. Chcel by som chlapcom poďakovať. Situácia, v ktorej sa nachádzame nie je ľahká, ale chalani makali a dali do toho srdiečko. Napriek chybám, si myslím, že sme si dva body zaslúžili a v tejto situácii nám môžu pomôcť. Vďaka patrí aj fanúšikom, že nás prišli povzbudiť, a budeme robiť všetko pre to, aby sme ich nabudúce prilákali v ešte väčšom počte, pretože aj oni nám pomáhajú k dobrým výkonom."

Marcel Hanzal, tréner Trenčína: "Zápas sme nezačali dobre a Piešťany nám odskočili na rozdiel dvoch gólov. Doťahovali sme súpera prakticky celý zápas. Naša hra vôbec nebola dobrá. Niektorí hráči sa nám vrátili po zranení, no výpadok na nich bol ešte cítiť. V predĺžení sme zle vystriedali, čo Piešťany využili a zaslúžene získali dva body."

Viac o téme: HKM Zvolen HC '05 iClinic Banská Bystrica