Šéf formuly 1 prekvapil výrokom: Rodinu by som na preteky nevzal, sú najhoršie v histórii

Bernie EcclestoneBernie Ecclestone Zdroj: SITA

BARCELONA - Zatiaľ čo tímy formuly 1 začali testovacie jazdy pred novou sezónou, šéf seriálu Bernie Ecclestone svoj šampionát doslova pohanil. V rozhovore pre britský denník Daily Mail uviedol, že formula 1 je v súčasnosti najhoršia v histórii. Vadí mu jej predvídateľnosť.

"Nezaplatil by som za to, aby som mohol vziať rodinu na preteky. Ani náhodou," povedal 85-ročný Brit, ktorý úspešne riadi formulu 1 už viac ako tridsať rokov a pomohla mu zarobiť miliardy.

"Aký to má zmysel, keď dobre viete, že Lewis Hamilton najskôr vyhrá kvalifikáciu a potom aj preteky a že na stupňoch víťazov bude aj ďalší mercedes?" vyhlásil Ecclestone k dominancii stajne, ktorá ovládla posledné dva ročníky a Hamilton v nich vyhral spolu 21 Veľkých cien.

Pustil sa do komisie F1, ktorú tvoria zástupcovia vybraných tímov a usporiadateľov za to, že bránia zmenám v seriáli. Podľa neho dala v podstate dvom veľkým výrobcom motorov právo vetovať úpravy pravidiel do roku 2020. "Tomu sa hovorí kartel a kartel je nelegálny. Prevádzkujeme niečo, čo je nelegálne. A hlavne tomu chýba súťaž," uviedol Ecclestone.

Kritizoval aj predsedu Medzinárodnej automobilovej federácie Jeana Todta - u bývalého manažéra stajne Ferrari je podľa Ecclestona formula 1 na vedľajšej koľaji. "Bohužiaľ, stal sa z neho diplomat. Odvádza dobrú prácu, čo sa týka bezpečnosti na ceste. Ale jeho jediným záujmom v F1 je to, aby sa udržal na čele FIA," povedal. Tohtoročný seriál začne 20. marca v Melbourne.

Viac o téme: Bernie Ecclestone Jean Todt
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy