VIDEO Trenčín pred play-off stráca dych: Poprad odchádza z Košíc s poriadnou hanbou!

Peter Sojčík v útoku na nitriansku bránuPeter Sojčík v útoku na nitriansku bránu Zdroj: SITA

TRENČÍN - Hokejisti Nitry zvíťazili v nedeľňajšom súboji 52. kola Tipsport ligy 2015/2016 na ľade Trenčína tesne 2:1 a upevnili si druhé miesto v tabuľke. Hostia sa strelecky presadili hneď v úvodnej desaťminútovke duelu, keď gólmana Kuteja prekonali Baker a Stloukal.

Za domácich si v polovici stretnutia skorigoval Denis Hudec, no M. Valent za svoj chrbát už ďalší puk nepustil. Nitra zaznamenala štvrtý triumf za sebou, Trenčín prehral štvrtý z ostatných piatich zápasov.

Dukla Trenčín - HK Nitra 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Góly: 30. Denis Hudec (Drgoň) - 6. Baker (J. Štefanka, P. König), 8. Stloukal (P. König, Macík)
Vylúčení: 2:7 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - Junek, Holienka, 2570 divákov

Trenčín: Kutej - Drtina, Hatala, M. Novák, Drgoň, Denis Rehák, Ryzák, Zaremba, Holenda - Šišovský, V. Nemec, R. Dlouhý - Sojčík, Stümpel, J. Gašparovič - T. Melichárek, Troliga, Denis Hudec - Špankovič, Švec, O. Pataky

Nitra: M. Valent - Ordzovenský, Milam, Milo, Baker, Mezei, Podhradský, F. Kuzma, P. König - Blackwater, M. Slovák, Laliberté - Stloukal, J. Štefanka, Macík - Kutálek, Beca, H. Ručkay - Bajtek, Bene, Pupák

Ján Kobezda, tréner Trenčína: "Zápas sme začali nešťastne, keď sme dostali dva góly. Postupne sme sa začali dostávať do šancí, len z nich musíme dávať góly. Zhoreli sme na efektivite. Zle sme zahrali presilové hry. Tretiu tretinu sme sa mali viac tlačiť do brány. Mali sme na konte málo striel a skôr sme korčuľovali popri mantineloch."

Andrej Kmeč, asistent trénera Nitry: "V prvej tretine sme boli vysoko efektívni a využili sme dve presilovky. Zápas bol vyrovnaný a hralo sa zo strany na stranu. V poslednej tretine sme mali ideálnu šancu vyskúšať si systém udržania výsledku pred play off. Víťazstvo nás teší."

Košice ovládli derby rozdielom dvoch tried

Hráči HC Košice potvrdili úlohu favorita v nedeľňajšom zápase 52. kola hokejovej Tipsport ligy 2015/2016, keď v domácom prostredí zdolali Poprad 7:1. Skóre duelu otvoril už v 4. min Spilar, ktorý neskôr pridal aj štvrtý gól oceliarov v závere II. tretiny. Medzitým sa strelecky presadili aj Deyl a Šoltés. Piaty gól Košíc strelil v 44. min P. Mikuš, za hostí skorigoval v 57. min L. Paukovček. Definitívnu bodku za zápasom dali v poslednej minúte domáci T. Hrnka a Šoltés. Zaujímavosťou je, že až tri góly v tomto stretnutí padli v presilovke o dvoch korčuliarov. O dva sa postarali Košičania a o jeden hostia. Košice, už istý víťaz základnej časti, si pripísali piaty triumf v rade. Poprad nebodoval už v treťom súboji za sebou.

HC Košice - HK Poprad 7:1 (1:0, 3:0, 3:1)
Góly: 4. Spilar ( P. Bartoš, R. Jenčík), 34. Deyl (Spilar, P. Bartoš), 36. Šoltés (Boltun, Cebák), 40. Spilar (Deyl, R. Jenčík), 44. P. Mikuš (Bicek), 60. Hrnka (Suja, Bicek), 60. Šoltés - 57. L. Paukovček (R. Rapáč, Š. Fabian)
Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Lokšík - Rovenský, Bogdaň, 3312 divákov

Košice: Halász - Deyl, M. Dudáš, Jankovič, E. Šedivý, P. Mikuš, Cebák, Matúš Chovan, Macejko - P. Bartoš, R. Jenčík, Spilar - Hrnka, Suja, Bicek - Tibor Varga, Češík, Milý - Boltun, Šoltés, Hričina

Poprad: R. Svoboda - Š. Fabian, Jaborník, Dinda, R. Suchý, Kasík, Pařízek, D. Šterbák, Gaborčík - Matúš Paločko, Lantoš, Števuliak - Mikula, L. Paukovček, R. Rapáč - Koyš, Heizer, Štrauch - Achs, Toma, Malina

Marcel Šimurda, asistent trénera HC Košice: "Od úvodu a počas celého zápasu sme hrali aktívne. Vytvorili sme si tlak a viaceré šance. Súper hral bojovne a hrozil protiútokmi. O výsledku dnešného zápasu rozhodla druhá tretina."

Pavol Paukovček, tréner HK Poprad: "Ťažko sa hodnotí zápas, ktorý prehráte 1:7. Je to však odzrkadlenie kvality kádra Košíc a našej kvality."

Výbuch v záverečnom dejstve prišiel Žilinu draho

Hráči Zvolena zvíťazili v nedeľňajšom zápase 52. kola hokejovej Tipsport ligy 2015/2016 na vlastnom ľade nad Žilinou 4:2 a upevnili si 3. pozíciu v tabuľke. Hostia po druhej tretine viedli gólom R. Konečného, no v 46. min už domáci tím viedol po presných zásahoch Obdržálka, Brendla a J. Juríka. Za Žilinu síce potom skorigoval Ťavoda, no konečnú podobu výsledku dal v 57. min v presilovke Daniel Krejčí.

Zvolen domácim úspechom ukončil dvojzápasovú šnúru prehier, Žilina prehrala tretí duel za sebou.

HKM Zvolen - MsHK DOXXbet Žilina 4:2 (0:0, 0:1, 4:1)
Góly: 41. Obdržálek (L. Jurík), 45. Brendl (Brabenec, Juraško), 46. J. Jurík ( Klhůfek, B. Mráz), 57. D. Krejči (Obdržálek, L. Jurík) - 26. Konečný (Róbert Huna, Švec), 49. Ťavoda (Š. Novotný, Stupka)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše Ježek (Žilina) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Novák - Šefčík, Kollár, 1063 divákov

Zvolen: I. Cibuľa - Juraško, E. Bagin, Andersons, Krejči, L. Pokovič, Demiters, F. Fekiač, Habšuda - P. Zuzin, Brabenec, Semorád - Brendl, L. Jurík, Obdržálek - Klhůfek, B. Mráz, J. Jurík - Škvaridlo, T. Klíma, J. Žilka

Žilina: T. Tomek - M. Zaťko, D. Brejčák, Ťavoda, Homer, Kurali, M. Leško, Mendrej, Makovský - E. Švec, Róbert Huna, Konečný - Stupka, Š. Novotný, L. Handlovský - Drevenák, Valášek, Drábek - Dominik Rehák, Ježek, Rogoň

Andrej Podkonický, asistent trénera Zvolena: "Vedeli sme, že nás čaká veľmi ťažké stretnutie, lebo Žilina posledné zápasy hrá veľmi dobre. Myslím si, že prvá tretina bola vyrovnaná, ale čo bolo horšie, bola naša druhá tretina, kde sme predviedli katastrofálny výkon. Po druhej tretine sme si povedali, že musíme začať hrať a nejako otočiť zápas. Pomohol nám gól na 1:1 v oslabení a presilovky 5:3, kde sme dali dva góly a to rozhodlo."

Milan Jančuška, tréner Žiliny: "Zápas sme mali veľmi dobre rozohratý, viedli sme po dvoch tretinách 1:0 a mali sme presilovku štyri minúty, kde sme mohli zápas rozhodnúť. Gól, ktorý sme inkasovali v našej presilovke sa nemôže stať a následne dvakrát sme vyhodili puk za mantinel. Dvakrát sme išli do troch hráčov a v takýchto situáciách sa Zvolen nemýli. Má veľmi dobrých hráčov, veľmi dobré mužstvo a v presilovkách to otočili. My sme pykali za hrubé chyby, a preto sme dnešný zápas nezvládli a prehrali."

Piešťany urobili dôležitý krok na ceste do play-off

Dôležitý duel v boji o poslednú miestenku do play-off v hokejovej Tipsport lige 2015/2016 zvládli lepšie hráči Piešťan, ktorí v Martine triumfovali 2:1 po samostatných nájazdoch. Oboch súperov pred poslednými dvoma kolami delí v tabuľke jediný bod. V prípade rovnosti bodov po skončení základnej časti postúpia do vyraďovačky Martinčania, ktorí vo vzájomných tothosezónnych dueloch nazbierali viac bodov ako ich súper.

Domáci sa v nedeľu ujali vedenia v 32. min gólom Dlouhého, no presný zásah J. Ručkaya z 52. min poslal zápas do predĺženia. V nájazdoch o triumfe Piešťan rozhodol Belluš.

MHC Martin - ŠHK 37 Piešťany 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 32. J. Dlouhý (Kabáč, Jass) - 52. J. Ručkay (S. Hudec), rozhodujúci sam. nájazd Belluš
Vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, J. Konc - Gajan, Korba, 2850 divákov

Martin: Dzubina - Matejka, Tabaček, M. Dvořák, Rusina, Trávniček, J. Dlouhý, Jáchym, Tomáš Varga - Dírer, Galamboš, Pokrivčák - Cipulis, Sprukts, D. Rzavský - Surovka, Murček, F. Nemček - Jass, Kabáč, Uhrík

Piešťany: Patrik Rybár - Gachulinec, Kotaška, R. Filip, Trefný, S. Hudec, Gipters, S. Petráš, Nechala - J. Ručkay, Zálešák, S. Saliji - R. Tvrdoň, Školiak, Tibenský - J. Šimíček, Kolena, Hrehorčák - Belluš, Tomčák, K. Kučera

Viac o téme: HC Košice Dukla Trenčín HK Nitra