Neporaziteľný tréner Chelsea: Hiddink stanovil nový rekord Premier League

Guus HiddinkGuus Hiddink Zdroj: SITA

LONDÝN - Tréner futbalistov londýnskeho klubu FC Chelsea Guus Hiddink stanovil v sobotu nový rekord najvyššej anglickej súťaže. Domáca remíza jeho zverencov 1:1 so Stoke City v rámci 29. kola bola pre 69-ročného Holanďana dvanástym duelom bez prehry v rámci Premier League od začiatku jeho pôsobenia na lavičke "The Blues".

Hiddink v decembri nahradil vo funkcii hlavného trénera Chelsea Josého Mourinha, hráči zo Stamford Bridge majú odvtedy v lige na konte päť víťazstiev a sedem remíz. Hiddink je prvým kormidelníkom, ktorý bodoval v každom zo svojich úvodných dvanástich duelov na lavičke klubu z Premier League, podotkol portál goal.com.

Hráči FC Chelsea mohli svojho trénera i fanúšikov v sobotu potešiť ziskom troch bodov, no neudržali jednogólový náskok z prvého polčasu - päť minút pred koncom vyrovnal hosťujúci Mame Biram Diouf na konečných 1:1. Londýnčanom patrí 10. priečka v tabuľke so 40 bodmi. Manchester City, ktorý je na štvrtej pozícii zaručujúcej prienik do Ligy majstrov 2016/2017, má o desať bodov viac. Aj napriek úspešnému Hiddinkovmu pôsobeniu sa vynárajú informácie, podľa ktorých má po sezóne jeho miesto zaujať Talian Antonio Conte.

Viac o téme: Guus Hiddink Stoke City FC Chelsea Londýn