VIDEO Ďuriš prispel k drvivej výhre Plzne: Gregušov gól nestačil, Šimko v Liberci nedohral

Michal Ďuriš strelil druhý gól PlzneMichal Ďuriš strelil druhý gól Plzne Zdroj: facebook

PRAHA - Slovenský futbalový reprezentant Ján Greguš poslal FK Jablonec v 10. minúte do vedenia na pôde pražskej Sparty, jeho tím však napokon v nedeľňajšom zápase 20. kola českej ligy prehral s favoritom a kandidátom na titul 1:2. Víťazný gól osemfinalistu Európskej ligy UEFA strelil v 90. minúte Lukáš Vácha.

Plzeň si pred Spartou udržala na čele tabuľky šesťbodový odstup, keď zvíťazila nad Příbramom 4:0. Druhý gól Viktorie strelil slovenský útočník Michal Ďuriš, pre ktorého to bol 12. presný zásah v lige.

Patrik Šimko v drese Slovácka nedohral duel na ihrisku Liberca (0:0) po tom, ako musel v 76. min opustiť trávnik po druhej žltej a následne červenej karte.

Liberec - Slovácko 0:0
ČK: 76. P. ŠIMKO (Slovácko) po druhej ŽK
Marek Bakoš (Liberec) absolvoval celý duel a v 64. min dostal žltú kartu. Tomáš Košút absolvoval celý zápas, Patrik Šimko nastúpil v základnej zostave a v 76. min bol vylúčený po druhej žltej karte, Juraj Chvátal (všetci Slovácko) nehral.

Ostrava - Dukla Praha 1:2 (1:2)
Góly: 18. Hrubý - 26. Vrzal, 43. T. Berger
Richard Lásik hral do 80. min. a v 77. min. dostal žltú kartu, Karol Mondek (obaja Ostrava) hral do 85. min. Lukáš Hroššo, Jakub Považanec i Lukáš Štetina, ktorý dostal v 16. min žltú kartu, absolvovali celý zápas, Michal Breznaník hral do 61. min a v 55. min. dostal žltú kartu, Róbert Kovaľ (všetci Dukla) nehral.

Sparta Praha - Jablonec 2:1 (1:1)
Góly: 39. Lafata, 90. Vácha - 10. GREGUŠ
Ján Greguš (Jablonec) odohral celý duel, v 10. min strelil gól a v 82. min dostal žltú kartu.

Plzeň - Příbram 4:0 (1:0)
Góly: 8. Rajtoral, 48. M. ĎURIŠ, 52. Kovařík, 70. Hořava
Matúš Kozáčik odchytal celý zápas, Michal Ďuriš hral do 75. min, v 48. min dal gól a v 57. min nepremenil pok. kop, Patrik Hrošovský (všetci Plzeň) hral do 82. min

Viac o téme: Viktoria Plzeň Michal Ďuriš Marila Příbram