Vardy môže odísť, ale Leicester musí zinkasovať takúto sumu!

Jamie Vardy sa raduje z gólu
Jamie Vardy sa raduje z gólu

LEICESTER - Líder anglickej futbalovej Premier League Leicester City je ochotný vzdať za svojho najväčšieho streleckého klenotu za 30 miliónov libier (38,7 milióna eur). Presne takáto suma je podľa portálu britského periodika The Times po novom súčasťou zmluvy Leicestru a útočníka Jamieho Vardyho.

S 19 gólmi najlepší kanonier súťaže bude môcť opustiť "líšky", ak záujemca položí na stôl takýto balík peňazí. O služby 29-ročného zakončovateľa už v januári prejavili záujem Chelsea Londýn či Manchester United, štvornásobný anglický reprezentant však podpísal so svojím zamestnávateľom nový kontrakt na tri a pol roka s týždenným príjmom 80-tisíc eur.

Podľa špecializovaného webu transfermarkt.de je Vardyho trhová hodnota momentálne na úrovni 12 miliónov eur, vo februári 2015 jeho cenu odhadol na 2 milióny eur. Pred štyrmi rokmi, keď vtedy 25-ročný Vardy pôsobil vo Fleetwood Town v piatej najvyššej anglickej súťaži, mal cenu 100-tisíc eur. V lete 2012 ho Leicester získal za 1 milión libier (1,3 milióna eur). 

Leicester má deväť kôl pred koncom na svojom konte 60 bodov, druhý je Tottenham (55 b.). Arsenal na tretej pozícii zaostáva o osem bodov. 


Tagy: Leicester City Jamie Vardy

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA