Benítez sa údajne vracia do Premier League: Pozrite sa, koho by mal koučovať

Rafael Benítez
Rafael Benítez

NEWCASTLE-UPON-TYNE - Anglický futbalový klub Newcastle United našiel podľa španielskej rozhlasovej stanice Cadena COPE v Rafaelovi Benítezovi náhradu za trénera Steva McClarena. Skúseného McClarena dostali pod tlak neúspešné výsledky v aktuálnej sezóne tamojšej najvyššej súťaže Premier League, Newcastle z ostatných 12 duelov zvíťazil len dva razy, patrí mu predposledné 19. miesto v tabuľke a čelí veľmi reálnej hrozbe zostupu do nižšej súťaže.

Za Sunderlandom, ktorý okupuje "bezpečnú" 17. priečku, síce zaostávajú "straky" len o jeden bod, šestnásty tím Swansea City má však až o deväť bodov viac ako Newcastle.

Rafael Benítez vstúpil do aktuálnej sezóny ako kormidelník Realu Madrid, no vedenie "bieleho baletu" ho prepustilo pre neuspokojivé výsledky. Benítez viedol v rokoch 2004 - 2010 FC Liverpool, v rámci Premier League pôsobil aj v londýnskom FC Chelsea. 

Predstavitelia Newcastlu údajne mali byť v kontakte aj s bývalým koučom FC Everton Davidom Moyesom a rozhodli sa, že sa s McClarenom nerozlúčia, kým za neho nezískajú náhradu a neoznámia zmenu na poste trénera. 

Kmeňovým hráčom Newcastlu je aj slovenský mládežnícky reprezentant Ľubomír Šatka, ktorý do konca tejto sezóny hosťuje v anglickom štvrtoligovom klube FC York City. 


Tagy: Rafael Benítez

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA