VIDEO Obrovská dráma v Košiciach: Oceliari odvrátili postup Bystrice až v nájazdoch

HC Košice - HC '05 iClinic Banská BystricaHC Košice - HC '05 iClinic Banská Bystrica Zdroj: SITA

KOŠICE - Hokejisti HC Košice zvíťazili v 5. zápase semifinálovej série Slovnaft play off Tipsport ligy nad HC '05 iClinic Banská Bystrica 3:2 po samostatných nájazdoch a znížili stav série na 2:3. Šiesty súboj o postup do finále je na programe v stredu 6. apríla o 17.00 v Banskej Bystrici.

Košičania nastúpili s cieľom odvrátiť koniec sezóny a tieto ambície potvrdzovali od úvodných minút. Po 8. minútach hry si so strelou Biceka ešte brankár Bacashihua poradil a v bránke hostí neskončil ani Sujov teč Bicekovej strely v 11. minúte. Aktivita domácich vyústila do úvodného gólu v 13. minúte. V úniku dvoch proti jednému prihral Hričina Sujovi, ktorý strelou bez prípravy  prekonal Bacashihuu - 1:0. O pár sekúnd na to Banskobystričan Matoušek nešetrne fauloval domáceho Pavúka a zápas sa v tom momente skončil pre oboch. Nasledovala 5-minútová presilovka Košičanov, ktorí z nej vyťažili druhý gól. Smer Mikušovej strely nechytateľne zmenil Češík a domáci viedli 2:0.

Hostia sa k slovu dostali až počas presilovky v úvode druhej časti. Melicherčíka však neprekonali, naopak po úniku Vargu s Češíkom takmer inkasovali tretí gól. Hostia v druhej časti vyrovnali hru a  v 29. minúte sa dočkali aj kontaktného gólu. Tománek v 29. minúte získal takmer stratený puk, posunul ho Bastovi, ktorý prekvapil Melicherčíka - 2:1. O tri minúty neskôr Handzuš uvoľnil Bajarunsa, ktorý mal dostatok času i priestoru, ale z výhodnej pozície nenamieril presne. V druhej časti pribudlo dôrazných zákrokov, no až na tri výnimky rozhodcovia nevylučovali. V úplnom závere druhej časti si hostia vypracovali niekoľko streleckých príležitostí, nebezpečne strieľal najmä obranca Šmach, ale Melicherčík odolal. Už v prvých sekundách tretej časti mohol vyrovnať Hvila, osamotený však medzi kruhmi nenamieril presne. V ďalších minútach bol k videniu skôr opatrnejší hokej a oba tímy si dávali pozor predovšetkým na defenzívu. V 52. minúte zaujali pokusy obrancov Deyla i Dudáša, v protiútoku mal vyrovnanie na hokejke Bezúch, ale ležiaceho Melicherčíka neprekonal. Hostia sa snažili o vyrovnanie.

Vhodnú príležitosť mali v 54. minúte počas presilovky, no domáci dokázali tesný náskok ubrániť. Druhý gól hostí nepridal ani Tománek v 56. minúte, keď sám pred košickým brankárom nenamieril ideálne. Hostia si v poslednej minúte vytvorili tlak, Melicherčík čelil viacerým pokusom a v čase 59:29 Steel aréna stíchla po tom, čo domáceho brankára v neprehľadnej situácii prekonal Tománek - 2:2. V 5. minúte predĺženia sa obranou domácich preštrikoval Tománek, tentoraz však Melicherčíka neprekonal. Veľkú šancu mal o tri minúty neskôr aj Bast, po ktorého strele sa puk obtrel o pravú žŕdku košickej bránky. O víťazovi napokon rozhodli samostatné nájazdy, v ktorých bol úspešný iba domáci Hrnka, ktorý rozhodol o víťazstve Košíc.

Slovnaft play off - 5. semifinále:
HC Košice - HC '05 iClinic Banská Bystrica 3:2 pp a sn (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 13. Suja (Hričina), 15. Češík (Mikuš, Varga), rozh. nájazd Hrnka - 29. Bast (Tománek, Majdan), 60. Tománek (Handzuš, Pujacs). Rozhodovali: Baluška, Jonák - Gajan, Smrek, vylúčení: 2:3 na 2 min., navyše Matoušek 5 min. + DKZ na krošček, Ďatelinka (obaja B. Bystr.) 10 min. nešp. správ., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 5196 divákov. Zmeny: 21. Milý (Košice) zapojil sa do hry.
/stav série: 2:3/

HC Košice: Melicherčík - Dudáš, Deyl, Cebák, Jankovič, Pavúk, Mikuš, Macejko - Bicek, Suja, Bartánus - Spilar, Jenčík, Bartoš - Lapšanský, Hrnka, Boltun - Hričina, Češík, Varga

HC '05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua - Ďatelinka, Šmach, Majeský, Pujacs, Čížek, Gründling, Bajaruns, Sandgren - Hvila, Kytnár, Gillies - Matoušek, Zigo, Lunter - Majdan, Bast, Tománek - Bezúch, Handzuš, Bortňák

Viac o téme: HC Košice HC '05 iClinic Banská Bystrica