VIDEO Nitra sa pod tlakom zlomila: Zvolenská ofenzíva bola nezastaviteľná

Brankár Michal Valent z HK Nitra (vľavo) a Bruno Mráz z HKM ZvolenBrankár Michal Valent z HK Nitra (vľavo) a Bruno Mráz z HKM Zvolen Zdroj: SITA

NITRA - Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili na ľade HK Nitra 5:2 v utorkovom piatom dueli semifinálovej série Slovnaft play-off Tipsport ligy 2015/2016 a ujali sa vedenia 3:2 na zápasy.

Hosťujúci "bryndziari" zaskočili Nitranov tromi gólmi v priebehu 133 sekúnd úvodnej tretiny. Hneď vzápätí aspoň skorigoval Petr Stloukal, no po prvej časti viedli Zvolenčania sľubne 3:1. V 33. min zvýšil opäť na rozdiel troch gólov svojím druhým presným zásahom Petr Obdržálek. O štyri minúty neskôr sa hráči Zvolena krátko tešili z vedenia 5:1, gól Pavla Brendla napokon "vymazal" zo štatistík zásah Tibora Kutálka, ktorý potvrdil arbiter až po konzultácii s videorozhodcom - 4:2 pre Zvolen.

Hrdinom Zvolenčanov sa stal brankár Samuel Baroš, ktorý v tretej tretine zneškodnil všetky príležitosti domácich hokejistov. Gólový účet uzavrel Radovan Puliš presnou strelou do prázdnej bránky 21 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času.

Šiesty zápas, v ktorom bude mať Zvolen mečbal na domácom ľade, je na programe vo štvrtok 7. apríla o 17.00 h.

Hokej - Slovnaft play-off Tipsport ligy 2015/2016 - semifinále - piaty zápas (hrá sa na štyri víťazstvá) - utorok:

HK Nitra - HKM Zvolen 2:5 (1:3, 1:1, 0:1) - stav série 2:3
Góly: 11. Stloukal (Macík, J. Štefanka), 36. Kutálek (Milam, Laliberté) - 8. P. Zuzin (Semorád, Juraško), 9. Klhůfek (B. Mráz, Habšuda), 11. Obdržálek (T. Klíma), 33. Obdržálek (T. Klíma), 60. R. Puliš
Vylúčení: 10:6 na 2 min, navyše Brendl (Zvolen) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Jonák, Müllner - Výleta, Šefčík, 3380 divákov

Zostavy:
Nitra: Valent - Ordzovenský, Milam, Mezei, Podhradský, Milo, Baker, Piačka, F. Kuzma - Blackwater, M. Slovák, Laliberté - Kutálek, Beca, H. Ručkay - Stloukal, J. Štefanka, Macík - Pupák, Bene, Bajtek
Zvolen: S. Baroš - Juraško, Demiters, Andersons, Pokovič, Habšuda, F. Fekiač, Hataš, Misenev - R. Puliš, P. Zuzin, Semorád - Škvaridlo, T. Klíma, Obdržálek - Brendl, B. Mráz, Klhůfek - J. Žilka, L. Jurík, Martin Ďaloga

Stretnutie začali výborne hostia, keď v polovici prvej tretiny viedli už 3:0. V 8. minúte využili presilovú hru, Juraško nahodil puk pred Valenta a Peter Zuzin zblízka otvoril skóre. O 39 sekúnd prenechal Mráz v tandeme puk Klhůfekovi a ten z ľavého kruhu prepálil nitrianskeho brankára. V 11. minúte sa skupina zvolenských divákov radovala opäť, hostia šli vo vlastnom oslabení do úniku a Obdržálek pridal aj tretí gól do siete Valenta. Domáci však po 32 sekundách znížili v presilovej hre, keď sa po Macíkovej  prihrávke strelecky presadil Stloukal.

V druhej tretine sa Nitrania snažili streliť kontaktný gól, no bezúspešne, naopak, v 33. minúte skórovali Zvolenčania, keď sa po zaváhaní domácej obrany dostal k puku nekrytý Obdržálek a poslal puk do odkrytej časti nitrianskej brány. V 36. minúte sa odohrala zaujímavá situácia, keď Nitran Kutálek skóroval, rozhodca signalizoval poradu s videorozhodcom a následne skóroval hosťujúci Brendl. Videozáznam potvrdil gól Nitry, a tak sa Zvolenčania radovali predčasne.

V tretej časti zápasu videli diváci súboj nitrianskeho útoku s brankárom hostí Barošom, ale bez gólového efektu, navyše 21 sekúnd pred koncom pri powerplay poslal puk do prázdnej nitrianskej brány Puliš, a tak Zvolen zvíťazil a ujal sa vedenia v sérii 3:2.

Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): "Boli tam chyby, či už prečíslenia, v oslabeniach sme zas nedokázali dostať puk von z pásma. Úplne najväčšia tragédia bol gól Zvolena v našej presilovke, keď sme pri založení akcie stratili puk. Keď urobíte takéto chyby v semifinále, je to ťažká rana. Posledných dvadsať minút sme odohrali excelentne, keby sme hrali tak aj v ďalšom zápase, tak sa o výsledok nebojím."

Josef Turek (tréner Zvolena): "Dnes sme boli jasne lepším tímom počas celého zápasu. Nitra sa často uchyľovala k faulom a dohrávala súboje. Ešte nie je rozhodnuté, séria pokračuje ďalej, no sme radi, že sme na tejto horúcej pôde zvíťazili."

Viac o téme: HK Nitra HKm Zvolen