CSKA sa vo finále ujala vedenia: Premožiteľ Slovana uspel v Magnitogorsku

Alexander RadulovAlexander Radulov Zdroj: SITA

MOSKVA - Hráči CSKA Moskva zvíťazili v pondelňajšom treťom zápase finálovej série play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) o Gagarinov pohár na ľade Metallurgu Magnitogorsk 3:2 po predĺžení. Napokon nedoplatili na to, že po priebežnom obrate z 0:1 na 2:1 nechali Jana Kovářa 17 sekúnd pred treťou sirénou vynútiť pre domácich pokračovanie.

Na sklonku 79. min v presilovke rozhodol Stéphane Da Costa svojím druhým gólom v tomto dueli. "Vojaci" z metropoly sa v sérii hranej na štyri víťazstvá ujali vedenia 2:1. V sobotu na vlastnom ľade prehrali 1:2, hoci priebežne mali mierny náskok 1:0. Vo štvrtok sa na úvod bojov presadili pred vlastnými fanúšikmi 5:1. Štvrtý zápas sa v Magnitogorsku uskutoční v stredu 13. apríla znova od 16.00 h SELČ, piaty bude v Moskve v piatok 15. apríla od 18.30 h SELČ.

Výsledok pondelňajšieho tretieho finále play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) - hrá sa na štyri víťazstvá:
Metallurg Magnitogorsk - CSKA Moskva 2:3 po predĺžení (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1) - stav série: 1:2
Góly: 37. Zaripov (Ch. Lee, Moziakin), 60. Jan Kovář (A. Siomin, Zaripov) - 50. S. Da Costa (N. Zajcev), 52. N. Zajcev (Telegin, A. Radulov), 79. S. Da Costa
Vylúčení: 9:10 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Buturlin, Gofman - Sirotkin, Metaľnikov, 7700 divákov

Zostavy:
Magnitogorsk: Košečkin - Biriukov, Antipin, Ch. Lee, Bereglazov, Batyršin, Tereščenko, Chabarov - Moziakin, Jan Kovář, Zaripov - Kosov, Osala, Wolski - Potechin, Filippi, A. Siomin - Platonov, Kaletnik, Timkin - Železkov
CSKA Moskva: Sorokin - N. Zajcev, D. Denisov, Pivackin, A. Kutuzov, Panin, A. Sergejev, Ožiganov - Telegin, S. Da Costa, A. Radulov - Pihlström, Andronov, Žarkov - S. Hjalmarsson, Juňkov, I. Makarov - Košelev, Stoľarov, K. Petrov - Mamin

Viac o téme: CSKA Moskva Metallurg Magnitogorsk