Slovákom v NHL nešla karta: Detroitu nepomohla Tatarova asistencia, Jurčo a Pánik bez šance

Tomáš TatarTomáš Tatar Zdroj: SITA

NEW YORK - Ruský útočník Nikita Kučerov dvoma gólmi a asistenciou pri treťom mal rozhodujúci podiel na víťazstve Tampy Bay nad Detroitom 3:2. V drese hostí dosiahol jednu prihrávku slovenský krídelník Tomáš Tatar, jeho krajan Tomáš Jurčo sa nezmestil do zostavy.

"Zápas priniesol presne to, čo sme očakávali. Málo priestoru, veľký boj, vyrovnaný priebeh. Mali sme celkom dobrý začiatok a aj keď sme inkasovali ako prví, trpezlivo sme si počkali na šancu. Hrali sme dobre," tvrdí kapitán Red Wings Henrik Zetterberg.

Boje o Stanleyho pohár odštartovali v noci na štvrtok tromi sériami. Pittsburgh zdolal doma New York Rangers 5:2, hlavnú zásluhu na víťazstve Penguins mal švédsky krídelník Patric Hörnqvist, ktorý sa blysol hetrikom a pridal k nemu aj jednu asistenciu. Slovenský útočník Marek Hrivík, ktorého "jazdci" pred zápasom povolali z farmy v Hartforde, ešte za newyorský tím nenastúpil.

Obhajca titulu Chicago prehral v prvom dueli štvrťfinále Západnej konferencie na ľade St. Louis 0:1 po predĺžení. Čakanie na gól ukončil až v 70. minúte kapitán Blues David Backes, ktorý tak rozhodol o triumfe domácich. Slovenský krídelník Marián Hossa odohral za Blackhawks vyše 21 minút, vyslal na bránku súpera päť striel, ale bodovo sa nepresadil. Jeho spoluhráč Richard Pánik sa do zostavy "jastrabov" nezmestil.

TAMPA BAY LIGHTNING - DETROIT RED WINGS 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
​Góly: 7. Kučerov (Johnson, Killorn), 30. Kučerov (Coburn, Nesterov), 49. Killorn (Johnson, Kučerov) - 23. Green (DeKeyser, TATAR), 25. Abdelkader (Quincey). Brankári: Bishop - Howard, strely na bránku: 34:36, 19.092 divákov.

Pittsburgh - New York Rangers 5:2
Góly: 20. Hörnqvist (Sheary, Letang), 39. Crosby (Hörnqvist), 46. Kühnhackl (Bonino, Letang), 49. Hörnqvist (Kessel, Crosby), 58. Hörnqvist (Crosby, Daley) - 44. Stepan (Nash, Brassard), 51. Stepan (Boyle, Zuccarello). Brankári: Zatkoff - Lundqvist (21. Raanta), strely na bránku: 31:37, 18.588 divákov.

St. Louis - Chicago 1:0 pp
Gól: 70. Backes (Bouwmeester, Pietrangelo). Brankári: Elliott - Crawford, strely na bránku: 18:35, 19.241 divákov.

Viac o téme: NHL Marián Hossa Richard Pánik Tomáš Jurčo Tomáš Tatar Patric Hörnqvist
  • Zdroj: TASR, SITA