VIDEO Víťaznú sériu Trenčína ukončila Dunajská Streda, Žilina uspela v Ružomberku

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: fcdac1904.com

DUNAJSKÁ STREDA - Futbalisti Dunajskej Stredy zvíťazili nad hráčmi Trenčína 1:0 v sobotňajšom stretnutí 27. kola Fortuna ligy. Jediný gól dal v 60. min Erik Pačinda. Pre aktuálneho majstra Slovenska ide o prvú stratu bodov po šiestich dueloch - naposledy prehral 27. februára so Slovanom Bratislava (1:2).

Vyberte si svoj zápas:
FC DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
MFK Ružomberok - MŠK Žilina
Spartak Myjava - MFK Zemplín Michalovce
Spartak Trnava - MFK Skalica

Víťaznú sériu Trenčína ukončila Dunajská Streda

Od úvodu sa hral opatrný futbal, mužstvá nešli do rizika. Hralo sa prevažne medzi šestnástkami, ale bez výraznejšej šance. O prvú strelu sa postarali Trenčania, keď v 20. minúte poslal loptu vedľa brány Opatovský. Hostia mali loptu viac na kopačkách, ale presadiť sa im nepodarilo. Prvú strelu na Šemrinca vyslal Ľupták v 31. minúte, no letela nad. V 37. minúte sa o rozruch postaral brankár hostí, dlhý center chcel spracovať mimo pokutového územia. Na odrazenú loptu vyštartoval Pačinda, ale do prázdnej brány ju už nestihol dokopnúť.

Do druhého polčasu nastúpili hostia s dvomi zmenami. V 58. minúte poslal Pačinda dlhý center na Polievku, ktorý mohol postupovať na bránu, ale obrana hostí stihla zakročiť. V 60. minúte "vybuchol" štadión, keď Pačinda peknou strelou k žrdi otvoril skóre - 1:0. Vyrovnať mohol v 73. minúte Kalu, ale jeho strela z ľavej strany išla tesne nad bránu Tujvela. Po úvodnom góle boli hostia opäť viac pri lopte, snažili sa tlačiť pred bránu DAC, ale do šance sa nedostali. V 80. minúte poslal Pačinda ideálnu prihrávku na Pollievku, ktorý z ľavej strany postupoval na bránu, strelou však trafil brankára. Následnú dorážku poslal Pačinda nad. Obrovskú šancu spálil na druhej strane Maierhofer, ktorý po centri z ľavej strany hlavou netrafil odkrytú bránu. V 89. minúte prišla ďalšia veľká šanca na strane Trenčína, najprv Berovu strelu vychytal skvele Tujvel, následne Holúbek trafil len žrď.

FC DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín 1:0 (0:0)
Gól: 60. Pačinda. Rozhodoval: Hrčka, ŽK: Sarr - Guba, Rabiu, 3018 divákov

zostavy a striedania:
FC DAC: Tujvel - Živkovič, Ljubičič, Egri, Brašeň (65. Sarr) - Huk - Pačinda (90. Kwin), Ľupták, Simon Pambou, Polievka (86. Štepanovský) - Szarka
AS Trenčín: Šemrinec - Šulek, Kleščík, Lawrence, Madu (46. Holúbek)  - Opatoovský (77. Koolwijk) - Van Kessel (46. Guba), Bero, Rabiu, Kalu - Maierhofer

Tomislav Marič, tréner Dunajskej Stredy: "Dnešný zápas sme odohrali takticky výborne. Vedeli sme, že Trenčín má dobrých, rýchlych hráčov. Pri takom mužstve, ako je Trenčín, musíme mať aj šťastie, teraz sme mali. Želám všetko dobré Trenčínu do budúcna."

Martin Ševela, tréner Trenčína: "Z našej strany to bol nešťastný zápas. S prvým polčasom som nebol spokojný, po prestriedaní to už bolo lepšie, mali sme aj šance. Nebol som spokojný s niektorými hráčmi. Prehrali sme, pretože sme si nezaslúžili vyhrať."

Žilina dvoma gólmi Haskiča uspela v Ružomberku

"Šošoni" si lepší vstup do zápasu ani nemohli želať, v 11. minúte z ľavej strany zacentroval Letič a Haskič hlavou usmernil loptu do odkrytého kúta domácej brány – 0:1. Vzápätí mohli domáci odpovedať, Zošák potiahol akciu, na koncovku vyzval Lačného, ale tomu strela z 12 metrov absolútne nevyšla. V 17. minúte Gál-Andrezly našiel pred žilinskou bránou hlavu Geráta, ten ale zo sľubnej pozícii netrafil cieľ. Z následného úseku, ktorý bol v réžii hostí, rezultoval najprv nebezpečný priamy kop Hlohovského a vzápätí  druhý gól, keď zvnútra šestnástky nekompromisne trafil opäť Haskič.

Domáci priaznivci určite čakali, že druhé dejstvo Ružomberok otvorí náporom. Nič také sa však nedialo. Domácim chýbal pohyb, kopili nepresnosti a pred Volešáka sa vôbec nedostávali. Žilinčania bez akýchkoľvek problémov kontrolovali dianie na trávniku. Dokázali loptu podržať, zakombinovať a hrať zväčša na ružomberskej polovici alebo ďaleko od svojej brány. V závere hostia mohli svoje víťazstvo ešte prikrášliť. V 82. minúte Švejdík zblízka prekopol domácu bránu a vzápätí Tofiloski vychytal Letiča. To boli jediné vzrušujúce momenty v 2. polčase. Žilina vyhrala absolútne zaslúžene.

MFK Ružomberok - MŠK Žilina 0:2 (0:2)
Góly: 10. a 23. Haskič, ŽK: 55. Ďubek (Ružomberok), rozhodovali: Leško - Ferenc, Žákech, 2458 divákov

Zostavy:
Ružomberok: Tofiloski - P. Maslo, Kružliak, J. Maslo, Boszorád - Ďubek, M. Nagy - Zošák (81. A. Lovás), Gerát (46. Sapara), Gál-Andrezly (66. Faško) - Lačný
Žilina: Volešák - Vavro, Švejdík, Králik - Špalek, I. Díaz (90.+ Mbah), Pečovský, Michlík (61. Káčer), Letič - Haskič, Hlohovský (70. Škvarka)

Myjava jednoznačne zdolala Michalovce

Myjavčania boli od úvodných minút aktívnejším tímom. Prvú vážnu príležitosť si vypracovali v 16. minúte a hneď aj skončila gólom, keď Sládek našiel v pokutovom území Daniela, ktorý sa s loptou otočil a strelou rozvlnil sieť – 1:0. V 26. minúte hlavičkoval do priestoru hosťujúcej brány Škutka, úspešný zákrok si pripísal Kelemen. Postupne sa čoraz viac dostávali do hry aj hráči Michaloviec, v 32. minúte otestoval Hruškovu pozornosť Votinov. Kopaničari sa po druhý raz tešili z gólu v 38. minúte, Pekár bol však v ofsajde a gól neplatil. V 43. minúte vznikla pred hosťujúcou bránou skrumáž, lopta sa dostala k Danielovi, ktorý ju posunul Beňovi a reflexívny zákrok predviedol Kelemen.

V 50. minúte bol v pokutovom území faulovaný Sládek a hlavný arbiter nariadil pokutový kop. K jeho realizácií sa postavil faulovaný hráč, ale hrdinom okamihu bol hosťujúci brankár, ktorý vystihol smer a Sládekovu strelu vyrazil. Myjavčania si aj v nasledujúcich minútach vedeli vypracovať šance, v 53. minúte bolo však Pekárovo zakončenie zblokované a o minútu nepustil za svoj chrbát Kelemen strelu Sládeka. Brankár hostí podržal svoj tím aj v 62. minúte, keď do priestoru troch žrdí smerovala hlavička Škutku. Myjavčania stupňovali tlak, v 67. minúte bol v hlavnej úlohe opäť Kelemen, ktorý vyrazil Pekárovu strelu umiestnenú k žrdi. Domáci hráči sa druhého gólu dočkali v 72.minúte, keď presne zamieril hlavičkou Škutka – 2:0. V 81. minúte našiel center v pokutovom území nepokrytého Daniela, ten mal čas si loptu spracovať a po druhý raz v zápase rozvlnil sieť – 3:0. V nadstavenom čase ešte striedajúci Copko mieril do priestoru brány, skóre zápasu sa už nezmenilo.

Spartak Myjava - MFK Zemplín Michalovce 3:0 (1:0)
Góly: 18. a 81. E. Daniel, 72. Škutka, ŽK: 59. Beňo, 62. E. Daniel, 90.+ Machovec - 32. Sverčinskij, 90. Marco Pérez, rozhodovali: Horváth - Hancko, Galo, 1147 divákov

Zostavy:
Myjava: Matúš Hruška - Beňo, Banovič, Ostojič, Machovec - Bílovský (56. Duga), T. Kóňa, Š. Pekár - E. Daniel (87. Copko), Škutka, P. Sládek (79. Ľ. Kolár)
Michalovce: Kelemen - Marcos Pérez, Vernon de Marco Morlacchi, Podhorin, Sverčinskij - Kunca (46. Bayón), T. Sedlák, Danko, Koscelník (82. Deligiannidis) - Hamuľak, Votinov (71. Serečin)

Trnava deklasovala Skalicu, Depetris s hetrikom

Posledná Skalica začala v Trnave nebojácne a patrilo jej úvodných dvadsať minút zápasu. Domáci neinkasovali len vďaka skvelému výkonu brankára Jakubecha. Ten už v 4. min kryl hlavičku Masaryka a o tri minúty neskôr tomu istému hráčovi zneškodnil sólový nájazd. Potom si trnavský gólman poradil s gólovou strelou Dobrotku a nepodarilo sa ho prekonať ani Hlinkovi. Trnavčania mali v tejto fáze zápasu jedinú šancu, ale v 12. min loptu Mikoviča smerujúcu na Depetrisa odvrátil Záhumenský do rúk Krnáča. V ďalšej desaťminútovke sa rozohrali aj domáci a mali niekoľko sľubných príležitostí. Najskôr nepresne zakončil Depetris, potom po priamom kope Ježa vyboxoval loptu skalický gólman. V 29. min za faul v šestnástke na Haliloviča nasledoval pokutový kop a z neho Depetris prudkou strelou k pravej žrdi otvoril skóre zápasu. Domáci sa tešili iba dve minúty, keď po centri z pravej strany voľný Jakubek vyrovnal na 1:1. V 35. min sa prvýkrát do streleckej listiny v drese Spartaka zapísal skúsený Róbert Jež, keď po prihrávke Mikoviča prudkou strelou zaznamenal druhý gól domácich.

Do druhého polčasu lepšie vstúpili domáci, ktorí mohli zvýšiť svoje vedenie, ale po akcii Tambu odvrátil Vaško pred Ježom a následná hlavička Tambu išla vedľa skalickej brány. Potom mali dve dobré príležitosti hostia, ale Ulrich vystrelil spoza šestnástky vedľa a vzápätí po jeho centri hlavička Masaryka spadla na brvno trnavskej brány. Po hodine hry prevzali iniciatívu Trnavčania a svoje úsilie korunovali tromi gólmi. V 68. min po prihrávke Haliloviča umiestnil loptu k ľavej žrdi Depetris a ten istý hráč v 74. po rýchlej kontre a prihrávke Mikoviča svojím tretím gólom v zápase zvýšil na 4:1. V 79. min po prihrávke Mikoviča striedajúci Košťál premenil svoj prvý kontakt s loptou na piaty gól domácich. V závere zápasu mali hostia ešte šancu skorigovať výsledok, keď po chybe Horníka sa dostal k zakončeniu Štrombach, ale výborne chytajúceho Jakubecha neprekonal.

Spartak Trnava - MFK Skalica 5:1 (2:1)
Góly: 30., 68., 74. Depetris (prvý z 11 m), 35. Jež, 79. Košťál - 32. Jakubek. Rozhodoval: Weiss, ŽK: Tambe, Horník - Jakubek, Ulrich, Dobrotka, 4142 divákov.

Zostavy a striedania:
Spartak Trnava: Jakubech - Halilovič (78. Košťál), Horník, Greššák, Čonka - Mihálik (40. M. Tóth), Jež, Bello, Mikovič - Depetris (75. Baez), Tambe
MFK Skalica: Krnáč - Hlavatovič, Dobrotka, Pav. Majerník (71. Hudák), Záhumenský - Ulrich, Neoveský (65. Piroska), Hlinka, Vaško - Masaryk, Jakubek (71. Štrombach)

Viac o téme: AS Trenčín MŠK Žilina MFK Ružomberok FC DAC 1904 Dunajská Streda
  • Zdroj: TASR, SITA