VIDEO Pánik prvou hviezdou zápasu: Takto krásne sa pohral s obranou St. Louis

Richard PánikRichard Pánik

CHICAGO - Hokejisti Chicaga zostali v hre o Stanleyho pohár. Obhajca titulu vyhral v noci na nedeľu v 1. kole play off NHL doma nad St. Louis 6:3 a vynútil si rozhodujúci siedmy zápas série. Slovenský útočník Marián Hossa vo svojom 200. zápase v play off k tomu prispel gólom a asistenciou, jeho krajan Richard Pánik jednou asistenciou. Pánika po zápase vyhlásili za prvú hviezdu zápasu.

Blackhawks odvrátili hrozbu vypadnutia druhýkrát a z 1:3 vyrovnali sériu na 3:3. Kľúčová bola druhá tretina, v ktorej domáci zapli na vyššie obrátky a z 19 striel vyťažili tri góly. Prsty v tom mali aj slovenskí útočníci, keď po Hossej strele znížil dorážkou na 2:3 Artem Anisimov a neskôr Pánikom perfektne rozbehnutú akciu zakončil vyrovnávajúcim zásahom Trevor van Riemsdyk. Pánik zaznamenal druhú asistenciu v play off a zápas mu vyšiel. Počas 16 minút a 13 sekúnd na ľade hýril aktivitou, keď zaznamenal štyri strely, rozdal šesť bodyčekov a dve strely súpera zblokoval.

Tréner Joel Quenneville pochválil hráčov, ktorí prišli do tímu v priebehu sezóny a medzi nimi aj Pánika. "Výborný zápas odohrali Ladd, Weise aj Pánik. Dnes sme podali najlepší výkon v celej sérii, nejde o to kto dáva góly, ale je dôležité, že zápas výborne zvládli všetky štyri formácie. Páči sa mi progres nášho tímu," uviedol Quenneville pre chicago.suntimes.com.

Viac o téme: Richard Pánik Chicago Blackhawks