Československá bitka o trón začína: Olympijský víťaz neverí showmanovi Saganovi!

Brazílske Rio zažije pravý československý súbojBrazílske Rio zažije pravý československý súboj Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Biker Jaroslav Kulhavý, ktorý bude v auguste v Riu de Janeiro obhajovať v cross country zlato z Londýna, víta štart Petera Sagana pod piatimi kruhmi. Podľa jeho názoru pomôže účasť jednej z najväčších hviezd cestnej cyklistiky horským bicyklom ako takým, ale Kulhavý neverí, že by Sagan mohol reálne zabojovať o medailu.

"Pre Peťa to je super. Začínal na bikoch a bol na nich úspešný. S jeho technikou sa bude baviť. Síce nebude mať toľko času na prípravu po Tour de France, ale myslím, že má šancu na nejaký pekný výsledok. Nemyslím si, že by bojoval o medailu, aj keď vpredu byť môže. Určite to bude zaujímavé," povedal dnes Kulhavý o dvadsaťšesťročnom Saganovi, ktorý sa medzi juniormi stal na horskom bicykli majstrom sveta i Európy.

"Pre neho je toto zábava, možno trošku aj marketing a osobná reklama. Je veľký showman, takže to robí asi aj z toho dôvodu. Ale hlavne tie cestné preteky nie sú pri profile trate pre neho a tam ambície nemá. Asi by príliš nemal šancu na výsledok pri takom ťažkom profile, je to skôr pre vrchára. Tak využije ten čas a skúsi si to na biku," dodal Kulhavý.

Sagana aj napriek jeho úspechom z minulosti neradí k najväčším súperom. "Možno, že prekvapí, zamotá to tam vpredu a pôjde s nami, ale myslím, že na tú medailu tam sú úplne iní ľudia. A tiež si myslím, že aj keď je na tom Peter super, tak ten výkon a intenzita, to je úplne iné. Ten mesiac prípravy mu asi stačiť nebude. Preto neočakávam, že by bojoval o medailu," vysvetlil Kulhavý.

Peter Sagan Galéria fotiek (2) Zdroj: Facebook - Peter Sagan

Napriek tomu tuší, že najlepší šprintér posledných štyroch ročníkov Tour de France môže byť vo výsledkovej listine vysoko. "Keď dobre odštartuje a nebude pre neho handicap tá horšia štartová pozícia, tak môže ísť dobre, ale myslím, že to bude niekde na hrane druhej päťky, teda desiatky. Ako skúšal tie dva bikové preteky, tak myslím, že medzi svetovú špičku by sa nedostal, ale aj tak sú tie jeho výkony výborné," ocenil Kulhavý.

Obaja sa poznajú z rokov, kedy ešte Sagan pretekal v teréne. "Od tej doby, čo je na ceste, tak sme sa stretli dvakrát alebo trikrát. Naposledy možno u Romana Kreuzigera na svadbe," lovil v pamäti Kulhavý. O radu mu slovenský špurterská hviezda nevolala. "To nie, ale môj mechanik, čo sa mi stará o bicykel, tak s ním teraz obchádzal tie preteky a boli sme tak v kontakte cez neho," povedal Kulhavý.

Saganov štart ako prínos pre horské bicykle vidí aj Švajčiar Florian Vogel, víťaz exhibičného závodu Pražské schody. "Je to super pre tento šport. Sám som sa do Ria nekvalifikoval, čo je škoda, pretože by bolo zaujímavé sa s ním stretnúť na olympijskej trati. Neverím, že by mal atakovať najvyššie priečky. Myslím, že pre neho bude ťažké dostať sa aj napríklad do desiatky, ale je výborné, že sa takto rozhodol," uviedol Vogel.

Viac o téme: Peter Sagan Jaroslav Kulhavý
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA, koláž Športky
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články