Hamšíkov gól má cenu milióna eur: Slovensko si víťazstvom nad Ruskom riadne zarobilo

Slovenská radosťSlovenská radosť Zdroj: SITA

LILLE, BRATISLAVA - Obrovské peniaze za víťazstva, remízy a vôbec už len za účasť na majstrovstvách Európy sú dôkazom, že vo futbale nejde len o zdravie a radosť zo športu, emócie pre fanúšikov, ale predovšetkým o veľký biznis. Len za účasť na EURO získal každý národný zväz osem miliónov eur. Slovensko vďaka stredajšiemu víťazstvu nad Ruskom 2:1 zinkasuje od UEFA ďalší milión eur. Tieto peniaze po šampionáte rozdelí prezident zväzu Ján Kováčik.

„Z ôsmich miliónov tretina pôjde hráčom, tretina sú náklady a tretinu dáme na mládež, na akadémie," vysvetlil prezident zväzu Ján Kováčik. Tretinu pre hráčov rozdelil tréner Ján Kozák a vôbec nie rovným dielom: každému podľa toho, koľko minút odohral.

Za každé víťazstvo v základnej skupine je pre tím pripravený milión a za remízu 500-tisíc eur. Slovensko prvý duel s Walesom prehralo a nedostalo nič, za víťazstvo nad Ruskom už pribudne na účet zväzu milión. Keďže ako víťazný gól sa vníma presný zásah Mareka Hamšíka, dá sa povedať, že jeho gól má cenu milióna. V prípade, ak by výber Jána Kozáka postúpil do osemfinále, prilepší si zväz o 1,5 milióna, za štvrťfinále vypísala UEFA príplatok 2,5 milióna.

• Zdroj: kt; Športky