Veľká pochvala za húževnatosť a obetavosť: Prečítajte si ohlasy futbalových osobností

Martin Škrtel, Juraj Kucka a Tomáš Hubočan ďakujú divákom po remíze s Anglickom
Martin Škrtel, Juraj Kucka a Tomáš Hubočan ďakujú divákom po remíze s Anglickom

ST. ÉTIENNE - Ohlasy osobností na pondelňajšiu remízu slovenských futbalistov s Anglickom 0:0 v Saint-Étienne v základnej B-skupine majstrovstiev Európy:

Martin Ševela (tréner AS Trenčín): "Očakával som veľký nápor Angličanov a ten aj prišiel. Chcem vyzdvihnúť kompaktný výkon našej defenzívy. Veľká pochvala chlapcom za húževnatosť a obetavosť. Bod je veľmi dobrý, verím, že nás to posunie ďalej."


Matúš Bero (hráč AS Trenčín, reprezentant SR): "Bol to veľmi náročný zápas z fyzického aj psychického hľadiska. Angličania ukázali veľkú útočnú silu. Prakticky celý čas sme sa iba bránili, ale ukázali sme, že vieme zabodovať aj proti kvalitným súperom. Súper nám loptu veľmi nepožičal, ale náš zámer sa vydaril - máme bod a naša šanca na postup je obrovská. Ešte v osemfinále nie sme. Keď tam budeme, bude to veľký úspech." 
      

Marián Zeman (bývalý reprezentant SR): "Bolo to ešte ťažšie než som čakal. Angličania podali asi svoj najlepší výkon na turnaji. V ofenzíve sa nám príliš nedarilo, ale výkon v defenzíve bol parádny. Myslím si, že hráči si postup jednoznačne zaslúžia. Výborný výkon podala stopérska dvojica Škrtel - Ďurica, ale výborne hral aj Hamšík, ktorý získal mnoho lôpt a dával vydýchnuť našej obrane. Dôležité bolo aj to, že sa chlapci nevykartovali, celkovo sme mali málo faulov. To ešte viac vyzdvihuje náš výkon. Musíme priznať, že Angličania mali obrovský tlak hlavne v závere, ale nepustili sme ich do šancí. Mali aj trochu smolu v zakončení, ale ten bod sme si zaslúžili. Bolo tam obrovské srdce."
      
Igor Žofčák (bývalý reprezentant SR): "Vedeli sme, že ak získame aspoň bod, tak nás to s najväčšou pravdepodobnosťou posunie ďalej. Náš výkon hodnotím veľmi pozitívne. Nechýbala bojovnosť ani nasadenie."
     
Vladimír Janočko (bývalý reprezentant SR): "Naše mužstvo podalo výborný obetavý výkon. Kvalita anglických individualít bola zjavná. Snáď nám tento bod pomôže k postupu, určite tak rozmýšľal aj tréner Ján Kozák pri chystaní taktiky."

Jozef Barmoš (bronzový z ME 1980 v Taliansku): "Veľa futbalových fanúšikov vzhliadalo k tomuto zápasu uvedomujúc si, že prehra by skomplikovala naše šance na postup, remíza by ich posilnila a prípadný triumf by nás katapultoval ešte o čosi vyššie. Naši hráči podali obetavý výkon, získali sme možno kľúčový bod z hľadiska postupu ďalej. Môžeme zaň ďakovať brankárovi Kozáčikovi a výbornej hre obrancov. Musíme čakať na vývoj v ostatných skupinách, myslím si, že sme v dobrej pozícii. Tréner Kozák zvolil v druhom polčase správne striedania. Posilnili sme obranu, začali sme hrať na piatich obrancov a boli sme viac kompaktní. Postupne nám začali dochádzať sily a Angličania nás v závere stretnutia doslova udupali. Čo sa týka nášho prejavu smerom dopredu, Marek Hamšík si nemal s kým poriadne prihrať. Naši ofenzívni hráči boli málo v hre." 

Karol Pecze (futbalový tréner): "Sú to majstrovstvá Európy a každý tím hrá na dobrý výsledok. Získali sme bod a to bude vo futbalovej verejnosti rezonovať. Výkon nášho mužstva môžeme hodnotiť ako futbalový, pretože sa nám podarilo s kvalitným súperom uhrať remízu, ktorá nám pravdepodobne dáva možnosť postupu. Musíme ešte počkať na výsledky v ďalších skupinách, ale dovolím si tvrdiť, že postup už na 95 % máme vo vrecku. Nebol to oku lahodiaci futbal. Súper nás miestami dostával do roly štatistov. Hlboké bránenie z našej strany bolo vynútené výbornou hrou súpera a tiež tým, že sme nechceli inkasovať. Mali sme aj športové šťastie. Náš brankár a obrancovia podali nadpriemerné výkony. Výborne sa do bránenia zapájali aj ďalší hráči. V tomto sme zmaturovali na jednotku. Cieľom v tomto zápase bolo získať minimálne bod a to sme dosiahli. Mám radosť z toho, že sme remizovali so silnými Angličanmi. Aj keď náš futbalový prejav nebol nejaký brilantný, bol účelovo úspešný." 

Jozef Čapkovič (bývalý československý reprezentant): "Od začiatku som hovoril, že neprehráme. Bol to remízový zápas, hoci Angličania mali veľké šance. Keby sme inkasovali, otvorili by sme hru a dali by sme gól. Vynikajúco chytal Matúš Kozáčik, aj vďaka stopérskej dvojici máme veľmi pevnú obranu. Dúfam, že im to vydrží až do desiateho júla." 


Tagy: Anglicko Slovensko

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
SITA, TASR

DISKUSIA