Tréner Minčík brzdí predčasnú radosť Škantárovcov: Kvalifikáciu vyhrali? To nič neznamená

Slovenskí vodní slalomári Ladislav a Peter Škantárovci v prvej kvalifikačnej jazde
Slovenskí vodní slalomári Ladislav a Peter Škantárovci v prvej kvalifikačnej jazde

RIO DE JANEIRO - Kým doteraz na Štadióne Whitewater v brazílskom Riu de Janeiro trávili slovenskí reprezentanti vo vodnom slalome dlhé týždne tréningom, v nedeľu a v pondelok si už odkrútili aj súťažnú premiéru na Hrách XXXI. olympiády. Všetky štyri slovenské lode bez väčších problémov postúpili do semifinále. Už v utorok bude o medailu bojovať kanoista Matej Beňuš, v stredu sa dostane k slovu kajakár Jakub Grigar a vo štvrtok deblkanisti Ladislav a Peter Škantárovci i kajakárka Jana Dukátová.

V kvalifikácii sa najviac darilo bratrancom Škantárovcom, ktorí postúpili z prvého miesta. Do semifinále ich posunula prvá kvalifikačná jazda. "To, že chalani vyhrali kvalifikáciu, je len pridaná hodnota. Mňa ako trénera zaujímal ich výkon a to, čo predvádzali na vode. S tým som spokojný a mám informácie, s ktorými budeme pracovať v semifinále a dúfam, že aj vo finále. To, že kvalifikáciu vyhrali, je pekné, ale momentálne to nič neznamená,“ povedal ich tréner Juraj Minčík a pokračoval: "Prvá kvalifikačná jazda Škantárovcov bola veľmi zodpovedná. Prvé kolá sú najdôležitejšie - aj semifinále je akoby prvé kolo a finále sa tiež ide od nuly. Som rád, ako sa vyrovnali s prvou jazdou. Druhé kolá, to je niečo iné. Na olympiáde je model, ktorý sa už nejazdí, že sa v kvalifikácii berie lepšia jazda. Ak má jazdec istotu postupu už z prvej, v druhej teraz môže špekulovať s prejazdmi a tlačiť to na hranu.“ 

Škantárovci sa po kvalifikačných jazdách vyjadrili, že kanál v Riu de Janeiro im vyhovuje. Dôležitú úlohu však hrá aj rozmiestnenie bránok, ktoré po kvalifikácii zmenili. "Trať bude teraz iná, ako bola kvalifikačná. Do pondelka sme ju videli iba na papieri a znesie naozaj veľa. Uvidíme, čo z toho bude v skutočnosti." poznamenal Juraj Minčík. Ten svojich zverencov v C2 pozná veľmi dobre a nemyslí si, že triumf v kvalifikácii ich môže rozhodiť. "Sú to skúsení harcovníci, už veľakrát boli v tejto situácii. Skôr ich to môže motivovať, že dokážu byť medzi prvými a jazdiť dobre," dodal. 


Tagy: Juraj Minčík

Zdroj:
SITA
Foto:
FOTO TASR - Michal Svítok

DISKUSIA