Slovenský talent s prvou profi zmluvou: Mladý Tupta zaujal taliansku Veronu

Ľubomír Tupta pri podpise zmluvy
Ľubomír Tupta pri podpise zmluvy

VERONA - Slovenský mládežnícky futbalový reprezentant Ľubomír Tupta spojil svoju najbližšiu športovú budúcnosť s talianskym klubom Hellas Verona, kde prišiel vlani v auguste z ďalšieho mužstva na Apeninskom polostrove Catanie Calcio. So svojím zamestnávateľom podpísal tento 18-ročný talentovaný útočník (nar. 27. marca 1998) štvorročný kontrakt, je to pre neho prvá profesionálna zmluva v kariére, informoval portál hellas1903.it.

Internetová stránka renomovaného talianskeho športového žurnalistu Gianlucu Di Marzia pripojila fotodokumentáciu podpisu kontraktu a informácie o nateraz bezvýslednom záujme Interu Miláno, Juventusu Turín či Empoli o Tuptove služby.

Odchovanec Tatrana Prešov Tupta odohral v uplynulej sezóne za Hellas jeden víťazný duel v šestnásťfinále Talianskeho pohára proti Pavii (1:0), väčšinou nastupoval v juniorskej súťaži Primavera. Hellas Verona po uplynulom ročníku zostúpil z najvyššej súťaže a v nastávajúcej sezóne 2016/2017 je účastníkom Serie B. 

"Teším sa, že sme podpísali novú zmluvu. Verona je dobrým klubom so solídnymi podmienkami. Takže už len makať a makať... Mojou prioritou je stať sa súčasťou áčka. Urobím pre to všetko," povedal Tupta, citoval ho web zastupiteľskej spoločnosti CSM-Agency. Hráčsky agent a riaditeľ CSM-Agency Juraj Vengloš doplnil: "Sme radi, že sme sa dohodli na štvorročnej zmluve. Ľubo bude členom áčka, ktoré v nedeľu absolvuje duel Talianskeho pohára proti Crotone."


Tagy: Calcio Catania Ľubomír Tupta Hellas Verona FC

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
SITA
Foto:
gianlucadimarzio.com

DISKUSIA