VIDEO Futbalový babrák roka: Dal si dva vlastné góly a dostal červenú kartu!

Shane Duffy bol smoliarom zápasuShane Duffy bol smoliarom zápasu Zdroj: Profimedia

CARDIFF - Najhorší zápas v kariére odohral hráč anglického druholigového klubu Blackburnu Rovers Shane Duffy. Na duel proti Cardiffu pravdepodobne nezabudne do konca života. Postaral sa o oba góly domáceho celku a svoj výkon korunoval červenou kartou.

Duffy poslal Cardiff do vedenia už po úvodných 14. minútach zápasu. Gólovú príležitosť si vypracoval z krídelného priestoru hráč Cardiffu Declan John, ale jeho pokus mieril do pravej tyče. Dvadsaťštyriročný Ír chcel odrazenú loptu odkopnúť do bezpečia, no namiesto toho ju nasmeroval do prázdnej brány.

Smoliar zápasu pridal ďalší vlastný gól o šesť minút neskôr. Hráč Cardiffu nasmeroval z priameho kopu center do šestnástky. Duffy akoby zabudol, na ktorú bránu má útočiť a v súboji nekompromisne zahlavičkoval do vlastnej siete.

Aby toho nebolo málo, v nadstavenom čase si vyslúžil aj červenú kartu a katastrofické dielo v podaní írskeho futbalistu bolo dokonané. Blackburn prehral na pôde Cardiffu 1:2 a zaknihoval tretiu prehru v rade, čo znamená posledné miesto v tabuľke.

Zaujímavosťou je aj fakt, že Duffy si strelil vlastný gól aj v sobotňajšom zápase s Wiganom. Jeho tím prehral rozdielom triedy 0:3.

Viac o téme: Blackburn Rovers Shane Duffy
  • Zdroj: športky