Barteková si napravila chuť po nevydarenej olympiáde: Uspela aj ďalšia veľká favoritka

Danka Barteková počas kvalifikácie skeetu
Danka Barteková počas kvalifikácie skeetu

TRNAVA - Na majstrovstvách Slovenska v streľbe z brokových zbraní v Trnave sa v sobotu tešili z titulov v kategórii žien favorizované Zuzana Rehák Štefečeková a Danka Barteková.

Obe potvrdili úlohu domácich jednotiek. Rehák Štefečeková po lanskej absencii prevzala žezlo v trape žien od Jany Mezeiovej a Barteková obhájila titul v skeete, pričom nadviazala na sériu triumfov trvajúcej od roku 2000 do roku 2013 a po neúčasti v roku 2014 pokračujúcej od roku 2015. Od roku 2008 len dvakrát (2014 a 2015) nepribudli na listinu víťaziek národného šampionátu súčasne obe hlavné adeptky (Barteková - Rehák Štefečeková).


D. Barteková zvíťazila v skeete žien výkonom 69 (23-24-22) terčov, ktorým sa stala aj víťazkou otvorených M-SR. Tridsaťjedenročná členka ŠCP Bratislava v sobotu odsunula za seba Veroniku Sýkorovú (ŠKP Trnava), ktorá si v porovnaní s minuloročným šampionátom vymenila pozíciu s Andreou Stranovskou (ŠCP). Pri zhodnom výkone 67 terčov vyhrala Sýkorová dodatočný k.o. rozstrel o striebornú pozíciu 5:4. V kategórii junioriek bola opäť najlepšia Lucia Kopčanová (56) a v dorastenkách Vanesa Hocková (58). 

Rehák Štefečeková si po návrate k streľbe a zisku zlata na júlových majstrovstvách Európe v talianskom Lonate najlepšie počínala v súťaži trapistiek v rámci národného šampionátu i otvorených M-SR, keď dosiahla 70 (23-24-23) terčov (finále sa takisto ako v skeete nestrieľalo). Titul získala pred reprezentačnými kolegyňami Janou Mezeiovou (66) a Luciou Boorovou (65). Medzi juniorkami vyhrala Veronika Vargová (63) a prvenstvo medzi dorastenkami patrí Nikole Molnárovej (51). 

V kategórii mužov majú brokári v oboch disciplínach za sebou prvú časť kvalifikácie. Úradujúci majster sveta v trape Erik Varga je druhý (73 b.), lídrom je Boris Stanko (74). O držiteľoch titulov sa na strelnici Štrky rozhodne v nedeľu popoludní. 

Výsledky - sobota: 

trap 
M-SR: 
ženy: 1. Zuzana Rehák Štefečeková 70 b., 2. Jana Mezeiová 66, 3. Lucia Boorová (všetky ŠCP Bratislava) 65 
juniorky: 1. Veronika Vargová (ŠKP Trnava) 63 
dorastenky: 1. Nikola Molnárová (ŠKP Trnava) 51 
otvorené M-SR: 1. Zuzana Rehák Štefečeková 70, 2. Jana Mezeiová 66, 3. Lucia Boorová (všetky ŠCP Bratislava) 65 

skeet 
M-SR: 
ženy: 1. Danka Barteková (ŠCP Bratislava) 69, 2. Veronika Sýkorová (ŠKP Trnava) 67 - k.o. rozstrel 5, 3. Andrea Stranovská (ŠCP Bratislava) 67 - k.o. rozstrel 4 
juniorky: 1. Lucia Kopčanová (ŠCP Bratislava) 56 
dorastenky: 1. Vanesa Hocková (ŠKP Bratislava) 58 
otvorené M-SR: 1. Danka Barteková (ŠCP Bratislava) 69, 2. Veronika Sýkorová (ŠKP Trnava) 67 - k.o. rozstrel 5, 3. Andrea Stranovská (ŠCP Bratislava) 67 - k.o. rozstrel 4


Tagy: Danka Barteková Zuzana Rehák Štefečeková

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA