Najväčšie prekvapenie futbalovej ligy: Podbrezová má šancu zopakovať príbeh Leicestru!

Marek FabuľaMarek Fabuľa Zdroj: FOTO TASR - Branislav Račko

PODBREZOVÁ - Futbalisti Podbrezovej boli na čele tabuľky Fortuna ligy 2016/2017. Z prvého miesta ich však zosadila Žilina, ktorá v nedeľnej večernej dohrávke zdolala doma Trenčín. Stále však platí, že hráči z obce na Horehroní nepoznajú pocit prehry.

V najvyššej súťaži si totiž doposiaľ zaknihovali štyri víťazstvá a tri remízy. Napriek tomu na pohárové priečky nemyslia. "To, že sme na čele sme si tento týždeň užili. Je to nová situácia pre viacerých chlapcov. Nezažili niečo také vo svojej kariére, hlavne záujem médií, ľudí okolo. Vychutnávali si atmosféru. My chceme splniť primárny cieľ, ktorý by nám zabezpečil pokojnú jeseň a prípravu na jar. Nelietame v oblakoch, či vo výšinách, kam by nás chcel niekto dostať. Stojíme stále pevnými nohami na zemi," tvrdí tréner Podbrezovej Marek Fabuľa.

V minulej sezóne anglickej ligy sa nenápadný Leicester prepracoval od nálepky priemerného tímu až k nečakanému titulu. "Líšky" prekvapovali hneď od úvodu sezóny, kedy svojimi výbornými výkonmi ukázali chrbát aj veľkoklubom. Počas celej sezóny si udržiavali stabilnú výkonnosť. Úvod Fortuna ligy sa nesie v podobnom duchu. Na jej čele momentálne tróni práve Podbrezová, ktorá vsádza na bojovnosť a tímovosť. Určite by sa na Horehroní nenahnevali, ak by sa podobný príbeh opakoval aj na Slovensku. Súťaž je však stále iba na začiatku.

Podbrezovčania v siedmom kole FL v sobotu večer iba remizovali s ViOn-om Zlaté Moravce – Vráble 1:1. Hoci sa čakalo, že líder súťaže vyhrá nad tabuľkovo slabším súperom vyšším rozdielom. Vývoj duelu tomu nenasvedčoval, pretože hostia od rieky Žitavy v 87. minúte dokonca viedli a bod zachraňovali Horehronci až v poslednej 90-tej minúte z penalty.

Premenil ju Argentínčan v službách "železiarov" Pablo Podio. "Stál proti mne skúsený brankár Pavol Kováč. Povedal som si teda, že treba to inak kopať, skúsiť ho oklamať. Čakal som, že pôjde tam kde išiel, takže som rád, že to vyšlo," vyjadril sa k premenenej jedenástke úspešný podbrezovský exekútor a dodal: "Prehrávali sme 0:1, hoci sme ViOn celý zápas tlačili. Penalta teda bola dôležitá, ale nervozitu som nepociťoval. Sú iné turnaje, kde by sa mohla dostaviť, ale nie v prvej slovenskej lige."

Brankár Zlatých Moraviec Pavol Kováč mal už cez prestávku po prvom polčase za nerozhodného bezgólového stavu tušenie, že by mohol čeliť pokutovému kopu po zmene strán. Netajil to po skončení duelu pred prítomnými médiami, keď povedal: "Pred zápasom by sme bod brali, ale teraz máme zmiešané pocity. V 90. minúte sme vyhrávali, no mal som ciťáka, že bude penalta. Už cez polčas som to spoluhráčom v šatni hovoril. Zároveň som mal tušenie, že pokutový kop chytím. Mýlil som sa. Nič sa nedá robiť."

Futbalisti Podbrezovej získali napokon len jeden bod so súperom, ktorý by nemal miešať karty na vrchných priečkach tabuľky. Po dueli to ale nikoho príliš v šatni nemrzelo, čo dokumentoval svojimi slovami kapitán ŽP Šport Podbrezová Jaroslav Kostelný: "Išli sme do zápasu s tým, že gól môžeme dať aj v 95. minúte. Škoda, že sme nevyužili šance. Ak by sme ich premenili, mohli sme to dohrať v pokoji. Na penaltu som sa radšej ani nepozeral, hoci som veril, že ju Pablo premení. Nálada je i napriek remíze v šatni dobrá. Neprehrali sme. Išli sme za víťazstvom, no nepodarilo sa to. O dva týždne chceme napraviť túto chybu. Odviedli sme však poctivú prácu. Nik z hráčov neberie prvé miesto v lige ako senzáciu. Ideme krôčik po krôčiku od zápasu k zápasu a snažíme sa len body získavať."

Viac o téme: ŽP Šport Podbrezová Marek Fabuľa
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: FOTO TASR - Branislav Račko
  • Zdroj: TASR, športky

Súvisiace články