VIDEO Quintana späť do červeného: Po famóznom sóle víťazom desiatej etapy

Nairo QuintanaNairo Quintana Zdroj: Facebook - Vuelta a España

LAGOS DE COVADONGA - Kolumbijčan Nairo Quintana vyhral po sóle 10. etapu 71. ročníka cyklistických pretekov Okolo Španielska a vybojoval späť červený dres, o ktorý prišiel v nedeľu.

Druhú priečku v stúpaní na legendárny vrch Lagos de Covadonga obsadil Holanďan Robert Gesink, tretí finišoval Brit Christopher Froome. Quintana nechal za sebou všetkých súperov v 12,2 km dlhom záverečnom stúpaní. Jazdec tímu Movistar atakoval spoločne s Albertom Contadorom (Tinkoff). Froome nedokázal držať ich tempo, no vo finále sa prešmykol na tretiu priečku.

Slovenský jazdec Martin Velits (Etixx–QuickStep) prišiel do cieľa na 150. mieste, v priebežnom poradí je 168.

Výsledky - Vuelta a Espaňa 2016 - pondelok

10. etapa (Lugones - Lagos de Covadonga, 188,7 km): 1. Nairo Quintana (Kol.) Movistar 4:50,31, 2. Robert Gesink (Hol.) LottoNl-Jumbo +24 s, 3. Christopher Froome (V. Brit.) Sky +25, 4. Omar Fraile (Šp.) Dimension Data +28, 5. Alejandro Valverde (Šp.) Movistar +28, 6. Michele Scarponi (Tal.) Astana +28

Poradie po 10. etape: 1. Nairo Quintana (Kol.) Movistar 38:37:07, 2. Alejandro Valverde (Šp.) Movistar +57, 3. Christopher Froome (V. Brit.) Sky +58, 4. Esteban Chaves (Kol.) Orica-BikeExchange +2:09 min, 6. Leopold König (ČR) Sky +2:57

Viac o téme: Nairo Quintana Vuelta a España