VIDEO Hviezdy NHL sa do seba riadne pustili: Všetko odštartoval zákerný hit!

V zámorskom derby to poriadne vreloV zámorskom derby to poriadne vrelo

COLUMBUS - Príprava na Svetový pohár pokračuje v plnom prúde. Zámorskí rivali USA a Kanada si v Nationwide Arene nič nedarovali, duel poznačilo množstvo tvrdých bodyčekov, strkaníc a šarvátok.

Zápas nedohral americký center Ryan Kesler, ktorý dostal v závere druhej tretiny za tvrdý zákrok na Shea Webera päť minút za narazenie na mantinel plus trest DKZ. "Keď hrajú USA s Kanadou, dá sa vždy očakávať podobný zápas a je úplne jedno, či je to exhibícia, príprava alebo semifinále či finále veľkého turnaja. Pri tejto rivalite si musíte vždy nájsť svoju pozíciu," povedal pre oficiálny web podujatia Patrick Kane, minulosezónny víťaz produktivity NHL.

Domáci hokejisti USA nakoniec zvíťazili 4:2 nad Kanaďanmi. Američania viedli po prvej tretine o dva góly zásluhou Zacha Pariseho a Patricka Kana. Kanaďanom sa neskôr podarilo znížiť na 1:2 a aj 2:3, posledné slovo však patrilo Derekovi Stepanovi, ktorý sa presadil strelou do opustenej kanadskej bránky. Odveta je na programe v sobotu 10. septembra v Ottawe (1.00 h SELČ už v nedeľu).

Viac o téme: USA Kanada
  • Zdroj: športky, SITA