Nevydarený experiment rýchlo skončil: Tortorella si to uvedomil ešte pred začiatkom turnaja

Dustin ByfuglienDustin Byfuglien Zdroj: SITA

WASHINGTON - Dustin Byfuglien je v NHL známym hokejovým obojživelníkom, ale v utorňajšom prípravnom zápase s Fínskom (3:2), posledným pre USA pred začiatkom Svetového pohára v Toronte, mu pozícia krídla veľmi nesadla. Pôvodným povolaním obranca na ľade strávil najmenej času spomedzi všetkých amerických hráčov, ktorí zasiahli do diania. Tréner John Tortorella sa mu vraj iba snažil nájsť miesto v zostave, v ktorej má k dispozícii ďalších šesť zadákov.

"Stále hľadáme chlapcom pozície, ktoré im najlepšie ulahodia. Buff je v našich úvahách žolíkom, v súvislosti s ním sa ponúka viacero riešení, takže uvidíme," povedal Tortorella. 

Byfuglien na krídle štvrtej formácie s centrom Davidom Backesom odkorčuľoval 10:32 min, obrancu v sebe nezaprel, keď tvrdo narazil Olliho Määttäho. 

"Rozhodne to nie je môj obľúbený post. Tréneri to chceli vyskúšať, tak som nastúpil v útoku," povedal 31-ročný hráč Winnipegu. Tortorella s ním počíta najmä na presilovky. "Pred bránku súpera ho nepošleme. Chceme, aby pálil od modrej, pretože má tvrdý príklep. Tam je jeho sila," uvedomuje si kormidelník USA. Jeho zverenci vstúpia do turnaja v sobotu súbojom A-skupiny proti výberu Európy.

Viac o téme: John Tortorella Dustin Byfuglien
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy